Robotikas forumu apmeklē 70 interesenti

28. marts, 2011

Sestdienas, 19. martā, RTU Robotikas forumā pulcējās vairāk nekā 70 robotikas entuziastu, lai Robotikas forumā iepazītos ar zinātnieku sasniegumiem robotikā un kopīgi diskutētu par Latvijas robotikas attīstību.

Dalībnieki ieguva informāciju par iespējām pieteikt projektus Eiropas Savienības finansējuma atbalsta saņemšanai ICT Agri Net. Izrādījās, ka lauksaimniecība ir nozare, kurā var un jau tiek izmantoti dažādi roboti, sevišķi slaukšanas roboti. RTU zinātnieki iepazīstināja ar vairākiem pētījumiem robotikas nozarē – ar zivsveidīgu zemūdens robotu «Filose», astoņu riteņu robotizētu platformu un daudzaģentu intelektuālās robotizētās sistēmas izstrādi. Savā veiksmes stāstā, kā ideju pārvērst reālā uzņēmējdarbībā, dalījās Konstantīns Popkins, kurš runāja par «UAV Factory» bezpilota lidaparātu ražotnes izveidi Latvijā. Dalībnieki uzzināja arī par Latvijas robotikas entuziastu iniciatīvu piedalīties starptautiska mēroga konkursos un sacensībās, kā viedā transportlīdzekļa GCDC izaicinājums, Eurobot, RobotChallenge u. c. Visiem interesentiem būs pieejamas prezentācijas elektroniskā formātā interneta vietnē www.robotika.lv.

Robotikas foruma dalībnieki diskutēja par 3 tēmām – galvenajiem faktoriem, lai Latvija kļūtu par līderi robotikas nozarē un valsts nākotnes perspektīvām šajā jomā, sadarbības iespējām starp Latvijas robotikas klubiem un pulciņiem un Latvijas un Baltijas robotikas sacensību attīstību.

Pēc stundu ilgām pārrunām diskusiju dalībnieki nonāca pie secinājuma, ka ļoti svarīga robotikas turpmākā attīstībā ir sadarbība ar privāto sektoru un komunikācija starp uzņēmējiem un dažādu nozaru – tehnoloģiju, mākslas un mārketinga – studentiem, kā arī vajadzētu veicināt šauras specifikācijas projektu izstrādi. Kā viens no sadarbības veicināšanas faktoriem tika minēts robotikas pulciņu un klubu datu bāzes izvietošana un publiskošana. Lai atbalstītu robotikas klubus un pulciņus, būtu nepieciešama vienota stratēģija atbalstītāju piesaistē. Dalībnieki diskutēja arī par jaunu, gan dalībnieku, gan skatītāju uzmanību saistošu disciplīnu, piemēram, radiovadāmu iznīcinātāju klases vai sumo robotu dubulturnīra «2x2 sumo», ieviešanu. Komunikācijas, pieredzes un risinājumu ideju apmaiņu veicinātu Latvijas robotikas līgas izveidošana – regulāras sezonālās sacensības.

Pasākuma mērķis bija sekmēt robotikas kustības attīstību Latvijā, veicinot robotikas interesentu kompetenci un redzesloka paplašināšanu par robotikas nozari Latvijā un Eiropā.

Robotikas forumu organizē RTU Robotikas klubs un Studentu parlaments. Pasākums tiek atbalstīts no projekta «Daudzaģentu robotizētas intelektuālas sistēmas tehnoloģijas izstrāde» (Nr. 2010/0258/2DP/2.1.1.1.0/10/APIA/VIAA/005) un to līdzfinansē Eiropas Reģionālās attīstības fonds un Eiropas Savienība.

Vairāk informācijas: ww.robotika.lv.

28. marts, 2011 plkst. 12:29