Rīgā notika mobilitātes programmai UNITE veltīts seminārs

13. maijs, 2011

Piektdien, 20. maijā, Rīgas Tehniskajā universitātē notik UNITE mobilitātes programmas seminārs «Opportunities for Future Internet Research in the Enlarged Europe», kas iepazīstināja ar sadarbības pētījumu iespējām šādās jomās – uzņēmumu sadarbība, lietojumprogrammas un «Nākotnes internets».

Skatīt galeriju

UNITE semināra programma UNITE semināra programma 364.70 Kb

unite_seminars_500px.jpg

UNITE seminārs Baltijas valstīts tiek organizēts, lai iepazīstinātu ar UNITE mobilitātes programmu, kas veltīta sadarbības pētījumu veikšanai paplašinātajā Eiropā. UNITE projekta mērķis ir atbalstīt zinātnieku plūsmu starp universitātēm, pētniecības iestādēm un uzņēmumiem Eiropas Savienības dalībvalstīs.

Uz semināru bija aicināts akadēmiskais un zinātniskais personāls, doktoranti un maģistranti, kā arī informācijas un komunikāciju tehnoloģiju nozares eksperti un citi speciālisti, kuru zinātniskās pētniecības darbs saistīts ar «Nākotnes interneta» prioritārajiem jautājumiem, tādiem kā – sadarbības un virtuālie uzņēmumi, integrēti risinājumi starpuzņēmumu sadarbībai, programmatūras arhitektūra un platformas integrētam uzņēmumam, nākamās paaudzes RFID (Radio-frequency identification), sensoru tīkli, uzņēmuma lietojumprogrammas, pakalpojumaarhitektūra un komponentes, virtuālās infrastruktūra, inovatīvi pakalpojumi un programminženierijas metodes un rīki u. c.

Semināra darba kārtībā bija iekļauta programmas direktora Carlos Agostinho(Portugāle) plenārsēdes uzruna par izaicinājumiem sadarbības pētniecībāpaplašinātajā Eiropā, telekonferences ar UNITE vadošajām organizācijām un stipendiātiem, kuri ir iesaistīti mobilitātes programmā, kā arī Baltijas valstu UNITE organizāciju (host organisations) prezentācijas unpašreizējo Latvijas sadarbības pētniecības projektu pieredze informācijas tehnoloģiju pētījumu jomā.

UNITE semināru rīkoja RTU DITF ITI Modelēšanas un imitācijas katedra un  RTU Doktorantūras skola sadarbībā ar Jauno tehnoloģiju attīstības institūtu (UNINOVA, Lisabona,Portugāle).

UNITE projekta mobilitātes programmas RTU koordinatore: profesore G. Merkurjeva ().

Papildu informācija.

RTU Informācijas centrs