Rīgā notika betona jautājumiem veltīta konference un Betona olimpiāde

26. maijs, 2009

Skatīt galeriju

28.05.2009.

Ceturtdien, 28. maijā, Rīgas Tehniskās universitātes Būvniecībasfakultātes (RTU BF) sēžu zālē, Āzenes ielā 16/20, notika LatvijasBetona savienības XVIII zinātniski tehniskā konference, kas noslēgsies ar IX Betona olimpiādi, kurā noteiks augstākās stiprībasbetona ražotāju.

Konferencē ar priekšlasījumiempar dažādiem betona izpētei un tehnoloģijai veltītiem jautājumiemuzstājās zinātnieki un uzņēmēji no Latvijas, Zviedrijas, Krievijas unSīrijas.

Savukārt Betona olimpiādenorisinājās Latvijas Universitātes (LU) Polimēru mehānikas institūtaEksperimentu zālē, Aizkraukles ielā 23. Olimpiādes laikā tika noteiktsaugstākās stiprības betona paraugs. Olimpiādes organizatori aicinājaolimpiādē piedalīties visus betona ražotājus un būvniekus, šim nolūkamolimpiādes dienā atvedot uz RTU BF trīs betona paraugus (kubiņus 100x100x100mm) un nododot konferences reģistrācijā. Betona paraugiražotājiem bija jāmarķē ar firmas nosaukumu un izgatavošanas datumu. Testēšanai atvestos betona paraugus speciālisti pārbaudīja ar LUPolimēru mehānikas institūta 5000 kN jaudīgo presi, lai noteiktu Betona olimpiādesuzvarētāju un 2009. gada čempionu –stiprākā betona parauga ražotājs.

Konferenci rīkoja Latvijas Betona savienība, finansiāli atbalstīja RTUBF, Betona mehānikas laboratorija un Latvijas Betona savienībaskorporatīvie biedri: SIA «Primeks», SIA «Grods», A/S «BMGS», SIA«Ventspils MB», SIA «Saldus MB», SIA «ATF Būve», SIA «SIKA Baltic», SIA «SEMTU», kā arī ilggadējie Latvijas Betona savienības biedri.

26. maijs, 2009 plkst. 13:48