Rēzeknē RTU studenti mācīs programmēt skudru kolonijas darbību

17. novembris, 2010

21. novembrī Rēzeknes Augstskolā, norisināsies ceturtais Tehniskās jaunrades dienu pasākums, kurā bērni un jaunieši sacentīsies skudru koloniju algoritmu programmēšanā, transportlīdzekļu un robotu konstruēšanā, vulkānu un ūdens rata veidošanā.

17.11.2010.

Visu dienu jaunieši piecās tehniskās jaunrades darbnīcās veidos un konstruēs dažādus palīglīdzekļus un priekšmetus, ar kuriem pasākuma noslēgumā tiks aicināti startēt robotikas, ķīmijas, programmēšanas, transportlīdzekļu konstruēšanas un ūdens rata būves sacensībās.

Disciplīnā «Programmēšanas labirints» būs iespēja izveidot algoritmu,kas vadīs skudru koloniju. Programmēšanas darbnīcas mērķis ir iepazīstināt jauniešus ar programmēšanas knifiem un radīt interesi par mākslīgā intelekta programmēšanu. Darbnīcas sākumā dalībnieki tiks iepazīstināti ar spēles dziņa (angļu valodā: driver) arhitektūru un programmēšanas valodu C#, lai pēc tam izveidotu skudru pūžņa vadības algoritmu. Tehniskās jaunrades dienu mājaslapā ir publicēti algoritma paraugi un spēles izejas kods, lai dalībnieki jau iepriekš varētu sagatavoties programmēšanas darbnīcas uzdevumam. «Ņemot vērā iepriekšējopieredzi, kas gūta Rīgas, Jelgavas un Valmieras Tehniskās jaunrades dienu laikā, nākas secināt, ka daudziem programmēšanas darbnīcas dalībniekiem pietrūkst pacietības pabeigt algoritmus. Taču tie, kas  algoritmus pabeidz, gūst patiesu gandarījumu un nereti atklāj «skudru spēlē» ļoti neparastus un interesantus knifus. Šī ir arī iespēja iemācīties, kā programmēt un vadīt robots,» stāsta Mikus Vanags, disciplīnas «Programmēšanas labirints» vadītājs.

Pasākumu laikā dalībnieki treneru vadībā varēs piedalīties arī četrāscitās disciplīnās. «Robotikas darbnīcā» varēs uzbūvēt sumo robotu. «Mehānikas praktikumā» – uzkonstruēt transportlīdzekļus un, ripinot tos pa slīpu trasi, pētīt to aerodinamiku. «Energo stacijā» varēs ražot enerģiju, uzbūvējot ūdens ratu. «Ķīmijas virtuvē», izmantojot vielas, kovar atrast jebkurā virtuvē, būs iespēja izveidot darbīgu vulkānu.

Tiem Tehniskās jaunrades dienu apmeklētājiem, kas nevēlēsies iesaistīties konstruēšanā un sacensībās, būs iespēja vērot «Ķīmijas tricks» – ķīmijas eksperimentu paraugdemonstrējumus, kā arī būs iespēja pielaikot neparastas tehniskās galvas un nofotografēties ar tām. Savukārt paši mazākie dalībnieki varēs darboties «Mazo ķiparu» darbnīcā.Pasākuma laikā darbosies arī informatīvais stends, kur varēs saņemt konsultācijas par dabas, dzīvības un inženierzinātņu studiju iespējām Latvijas augstskolās.

Tehniskās jaunrades dienas 21. novembrī no plkst. 12 līdz 18.30 norisināsies Rēzeknes Augstskolā, Rēzeknē, Atbrīvošanas alejā 90. Dalībapasākumā ir bez maksas. Dalībnieki tiks nodrošināti ar darba rīkiem un materiāliem. Tehnisko jaunrades dienu dalībnieki tiek aicināti reģistrēties iepriekš, izvēloties vēlamās darbnīcas un aizpildot reģistrācijas anketu, kas atrodama interneta vietnē: www.tjd.lv .

Iepriekšējos Tehnisko jaunrades dienu pasākumos, kas norisinājās Rīgā, Jelgavā un Valmierā piedalījās 560 dalībnieki, kas izveidoja 123 vulkānus un 33 sumo robotus, kā arī uzkonstruēja 64 transportlīdzekļus un 31 ūdens dzirnavu ratus.

Noslēdzošais Tehniskās jaunrades dienu pasākums norisināsies 28. novembrī – Liepājā (RTU Liepājas filiālē).

Tehniskās jaunrades dienas 2010 organizē Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra sadarbībā ar Rīgas Tehniskās universitātes Studentu parlamentu. Pasākums tiek īstenots siastībā ar Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras project «Inovatīvas uzņēmējdarbības motivācijas programma», to līdzfinansē Eiropas Reģionālās attīstības fonds un Eiropas Savienība.

Vairāk informācijas.

17. novembris, 2010 plkst. 11:41