Profesors U. Sukovskis: «Jaunie cilvēki jāmotivē sākt savu uzņēmējdarbību»

20. janvāris, 2010

«Jaunie cilvēki ir jāmotivē sākt savu uzņēmējdarbību, tādā veidā radot jaunas darba vietas,» uzsvēra Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) mācību prorektors profesors Uldis Sukovskis apaļā galda diskusijā par perspektīvām darba tirgū. Diskusiju organizēja portāls «nekrize.lv» un tajā tika spriests par pieprasītākajām profesijām, kā arī par izglītības un pārkvalificēšanās iespējām.

Ņemot vērā augsto bezdarba līmeni, darbiniekus var izvēlēties nolielāka darba meklētāju skaita, un darba meklētājiem tiek uzstādītasaugstākas prasības. Taču, neraugoties uz darba devēju privileģētosituāciju – atrast labus speciālistus joprojām ir ļoti grūti, savukārt,raugoties nākotnē, jāizvēlas tehniskās specialitātes ar inovatīvunovirzi, jo pieprasīti būs radoši speciālisti ar plašu redzesloku unizpratni par biznesa procesiem, tā secināja diskusijas dalībnieki.

Analizējot izglītības sistēmu, profesors U. Sukovskis atzīmēja, kaaugstskolā jāiegūst ne tikai zināšanas un prasmes konkrētā, iespējams,šaurā profesijā, bet arī jāsagatavo radošas un plaši domājošaspersonības, tostarp ar iniciatīvu un izpratni par biznesa procesiem.«Bieži izskan viedoklis, ka augstskolai jāsagatavo augsti kvalificētispeciālisti, kas nepieciešami tā brīža darba tirgum, aizmirstot, kaaugstskolas uzdevums ir arī veidot šo darba tirgu, proti, attīstīt tāsnozares, kas var dot augstu pievienoto vērtību un var nodrošinātilgtspējīgu valsts ekonomikas attīstību. Patlaban būtiski ir attīstītražojošās nozares, kas izmanto augstās tehnoloģijas un rada inovatīvusproduktus, piemēram, RTU darbību sācis pirmais studentu biznesainkubators. Jau pagājušajā gadā pieauga tehniskajās specialitātēsstudētgribošo skaits, ceram, ka šī tendence saglabāsies,» norādījaUldis Sukovskis.

Kā jau ziņots, RTU Karjeras centrs saņēmis 13 biznesa idejas, kurasstudenti vēlētos īstenot jaunizveidotajā RTU Studentu biznesainkubatorā. Piecas labākās, konkurētspējīgākās biznesa idejas, kuruautori gada garumā varēs saņemt atbalstu to īstenošanai – aprīkotastelpas, grāmatvedības un juridiskās konsultācijas, nozares ekspertukonsultācijas produktu tehnoloģiju pilnveidē u. c. – pašlaik tiekizvērtētas un tiks nosauktas februāra sākumā.

20. janvāris, 2010 plkst. 9:00