Praktiskais seminārs «Lietišķā sarakste»

5. februāris, 2014

Otrdien, 11. februārī, plkst. 18 Kaļķu ielā 1, 301. auditorijā, norisināsies praktiskais seminārs «Lietišķā sarakste».

Seminārs sniegs nepieciešamo informāciju par dokumentu noformēšanu, lietvedības sistēmām un lietišķajā sarakstē lietojamo valodu. Paredzamais semināra ilgums – 2 h. Semināru vadīs un savā pieredzē dalīsies Inga Doveika.

Seminārs «Lietišķā sarakste» turpina semināru ciklu, kas tika aizsākts rudens semestrī un tika piedāvāts apmeklēt lekciju «Etiķete un uzvedības kultūra». Semināra mērķis ir dot praktiskus padomus doktorantiem, kā pareizi sagatavot dokumentus, kā veiksmīgāk sazināties gan projektu ietvaros, gan komunikācijā ar sadarbības partneriem u.tml, kā arī tiks aplūkota lietišķās valodas pamatprincipi.

Seminārā ietvertās tēmas:

• normatīvie akti, kas reglamentē dokumentu izstrādi un lietvedību;
  • dokumenta juridiskais spēks;
  • sarakstes dokumentu noformēšana;
  • sarakste/korespondence – oficiālā sarakste un e-pasti, sarakste projektos;
  • lietišķā latviešu valoda sarakstē (uzruna, lielo burtu lietošanas principi, citvalodu personvārdu atveide, organizāciju nosaukumi);
  • lietišķā sarakste angļu valodā (datums, uzruna, vēstules uzbūve – ievads, izklāsts, noslēgums u. tml.).

Pieteikšanās semināram līdz 10. februārim, aizpildot elektronisko pieteikuma anketu.

Seminārs paredzēts ne tikai doktorantiem, bet ikvienam interesentam.

Papildu jautājumi par semināru rakstot: vai zvanot pa tālr.: 67089040, 67089870.

RTU Doktorantūras skola

Raksta pielikumi