Notiks RTU sieviešu kora «Delta» 50. jubilejas koncerts

20. maijs, 2010

Ar sirsnīgu, divdaļīgu koncertu, kurā skanēs gan latviešu komponistu oriģināldziesmas, gan notiks «mīļdziesmiņu» parāde, Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) sieviešu koris «Delta» 22. maijā svinēs 50. dzimšanas dienu.

20.05.2010.

Koncerts notiks sestdien, 22. maijā, plkst. 17 Mazajā Ģildē, Rīgā, Amatuielā 3/5.

Koncerta pirmajā daļā paredzēti komponistu Riharda Dubras un Leona Amoliņa skaņdarbu pirmatskaņojumi. Koris «Delta» izpildīs gan komponistuoriģināldziesmas, gan tautasdziesmu apdares.

Koncerta otrajā daļā notiks kora «Delta» mīļdziesmiņu parāde.

Koncertā piedalīsies Rīgas Kultūras un tautas mākslas centra «Mazā Ģilde» vīru koris «Frachori», solistes Sonora Vaice, Inese Jasmane-Rūrāne.

Kā pastāstīja kora «Delta» kora mākslinieciskā vadītāja Inta Eizenberga-Cērmane, visskaistākie koncertā solās būt kora «Delta» izpildītie komponistu Romualda Jermaka un Riharda Dubras skaņdarbi, kā arī aizkustinošā Ilzes Arnes balāde «Pasaka».

Koris «Delta» darbojas kopš 1959. gada, 50 gadu laikā koris ir piedalījies visos vispārējos latviešu dziesmu un deju svētkos, Baltijas valstu studentu dziesmu un deju svētkos «Gaudeamus», kā arī daudzos starptautiskos konkursos un festivālos.

«Deltas» dziedātprieku un vokālo prasmi veidojuši vairāki diriģenti. Kora darbības sākumā kora vadību uzņēmās toreizējais Latvijas Valsts konservatorijas students Viesturs Liepiņš, vēlāk – Leons Amoliņš. Pašreizējā kora mākslinieciskā vadītāja ir Inta Eizenberga-Cērmane, diriģente – Līga Valaine, kormeistare – Ilona Haņina, koncertmeistare – Māra Bilzone.

Biļetes iespējams iegādāties stundu pirms koncerta – norises vietā.

RTU Informācijas centrs

20. maijs, 2010 plkst. 11:03