Latviešu vīru un zēnu kori Rīgā sniegs koncertu igauņu diriģentiem

15. oktobris, 2010

Ieskandinot II Baltijas un Ziemeļvalstu vīru koru dziesmusvētkus, sestdien, 23. oktobrī, Rīgas Doma zēnu koris, RTU vīru koris «Gaudeamus», vīru koris «Frachori» un Lielvārdes mūzikas skolas audzēknis Pauls Rudašs sniegs koncertu igauņu vīru un zēnu koru diriģentiem, kas Rīgā ieradīsies savā izbraukuma konferencē.

15.10.2010.

Koncertu aicināts apmeklēt ikviens interesents. Koncerts norisināsies 2010. gada 23. oktobrī plkst. 18 Rīgas Tehniskās universitātes Lielajā aulā, Rīgā, Kaļķu ielā 1.  Biļetes cena – Ls 3. Biļetes iespējams iegādāties RTU Studentu klubā un koncerta norises vietā, tālr. 67212477.

Izbraukuma konferencē Rīgā 23.oktobrī ieradīsies visi Igaunijas vīru un zēnu koru diriģenti, kopumā 75 cilvēki. Paredzēts, ka igauņi kopā ar Latvijas kolēģiem spriedīs par sadarbības formām Baltijas un Ziemeļvalstu kultūrtelpā, kā arī vienosies par 2012. gada Baltijas un Ziemeļvalstu vīru un zēnu koru dziesmusvētku mākslinieciskajiem uzstādījumiem.

Koncerts paredzēts kā izbraukuma konferences noslēguma daļa. RTU vīru koris «Gaudeamus», diriģents Ivars Cinkuss, koncertā piedāvās Uģa Prauliņa cikla «Venus et Amor» atskaņojumu, kas iecerēts kā muzikāli idejisks piedāvājums Baltijas un Ziemeļvalstu vīru kopkorim dziesmusvētkos, kas 2012. gadā norisināsies Igaunijā.

«Vīru un zēnu koru dziesmusvētku mākslinieciskajai vadībai «Gaudeamus» vēlas piedāvāt mūsdienu latviešu komponista oriģināldarbu – skaņdarbu latīņu valodā. Uzskatu, ka līdzvērtīgs Uģa Prauliņa oriģināldarbs 2012. gada dziesmusvētkos ziemeļvalstīm piemērotās estētikas un skanējuma dēļ būtu iekļaujams starptautiskā kopkora repertuārā,» atzīst «Gaudeamus» mākslinieciskais vadītājs Ivars Cinkuss.

Rīgas Doma zēnu koris, Mārtiņa Klišāna vadībā, izpildīs Scott Everly «Missa Brevis». Kora «Frachori» diriģents Andrejs Mūrnieks koncertam izvēlējies V. Kaminska, E. Dārziņa un R. Paula skaņdarbus. Savukārt Lielvārdes mūzikas skolas pedagoģes Baibas Kleperes audzēknis P. Rudašs, zēnu vokālistu konkursa «Aiviekstes lakstīgala» galvenās balvas ieguvējs un vokālā konkursa «Putnu bērni» vairākkārtējs laureāts, koncertā izpildīs A. Savicka «Staigāju kā multenē», J. Porieša «Pelēna vakardziesmu».

II Baltijas un Ziemeļvalstu vīru koru dziesmusvētki (Nordic-Baltic Male Choir Festival) notiks no 2012.gada 15. līdz 17.jūnijam Igaunijas studentu pilsētā Tartu. Paredzamais dalībnieku skaits – 4,5 tūkstoši.

Igaunijā ļoti aktīvi darbojas Vīru koru biedrība, kas, nodrošinot pēctecību, izveidojusi spēcīgāko un daudzskaitlīgāko vīru un zēnu koru kustību Baltijā.

RTU Informācijas centrs

15. oktobris, 2010 plkst. 13:49