Inženierzinātņu studenti pievienojušies NVO un MK sadarbības memorandam

7. aprīlis, 2011

Lai nodrošinātu inženierzinātņu studentu iesaisti valsts pārvaldes lēmumu pieņemšanas procesos, ceturtdien, 7. aprīlī, Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Studentu parlaments parakstīja Nevalstisko organizāciju un Ministru kabineta sadarbības memorandu.

Skatīt galeriju

zeps_dombrovskis.jpgBiedrība «Rīgas Tehniskās universitātes Studentu parlaments» bija viena no 13 jaunajām organizācijām, kas 7. aprīlī piepulcējās tām 224 nevalstiskajām organizācijām, kas jau līdz šim bija pievienojušās Nevalstisko organizāciju un valdības memorandam.

Sadarbības memoranda parakstīšana notika saistībā ar RTU Studentu parlamenta īstenoto projektu «Inženiertehniskajās zinātnēs studējošo biedrību kompetences celšana», kura gaitā studenti veido sadarbību ar Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) amatpersonām un apgūst jaunas zināšanas, lai aktīvāk iesaistītos izglītības politikas veidošanā un spētu pārstāvēt inženierzinātņu studentu intereses publiskajā telpā un varas gaiteņos.

«Inženierzinātņu studenti ikdienā apgūst sarežģītas inženiertehniskasjomas un studiju priekšmetus, tāpēc bieži vien nav pietiekami sociāli aktīvi. Pievienojoties Nevalstisko organizāciju un Ministru kabineta sadarbības memorandam, RTU studenti vēlas mudināt studiju biedrus un inženierzinātņu studentus visā Latvijā aktīvāk iesaistīties izglītības politikas procesos, lēmumu pieņemšanā, viedokļa veidošanā, augstākās tehniskās izglītības sakārtošanā un inženieru profesijas prestiža paaugstināšanā. Vērojot disproporciju sociālo un tehnisko jomu studentu skaita ziņā, vēlamies aicināt inženierzinātņu studentus būt aktīviem. Nomums pašiem lielā mērā ir atkarīga nepārtraukta un visos līmeņos sabalansēta valsts attīstība. Mums pašiem jāveido izglītota un zinoša sabiedrība, kur prasmīga un mērķtiecīga inženieru zināšanu izmantošana ir viens no galvenajiem instrumentiem attīstītajām valstīm raksturīgā dzīves līmeņa un labklājības sasniegšanai», stāsta RTU Studentu parlamenta prezidents Artūrs Zeps.

Saistībā ar projektu aizvadīts pirmais apmācību cikls inženierzinātņustudentiem «Pārliecinoša pozīcija», kura laikā projekta dalībnieki apguva prezentēšanas prasmes un pārrunu taktikas pamatprincipus. Vienu apmācību dienu studenti veltīja, lai klātienē iepazītos ar IZM struktūrvienību darbu. Studenti diskutēja ar bijušo izglītības un zinātnes ministri, Latvijas Universitātes profesori Tatjanu Koķi par grozījumiem Augstskolu likumā, kā arī tikās ar izglītības un zinātnes ministra padomnieci Āriju Konstantinovu un IZM Augstākās izglītības departamenta direktori Gitu Rēvaldi. Apmācību laikā studenti apguva arī īso kursu normatīvo aktu izstrādē Tieslietu ministrijas Valststiesību departamenta Administratīvo tiesību nodaļas vadītājas Andas Smiltēnas uzraudzībā.

Marta vidū studenti ir sākuši veikt pētījumu, aptaujājot ne vien RTU,bet arī vairāku citu Latvijas augstskolu tehnisko jomu studentus, un noskaidrojot studentu viedokli par studiju kvalitāti, tehnoloģiju iesaisti studiju procesā. Balstoties uz šā pētījuma rezultātiem, studenti plāno sagatavot argumentētus priekšlikumus par aktuālo tehniskojomu studiju un zinātņu problēmu risināšanas iespējām, kā arī izstrādātstratēģiju inženierzinātņu attīstībai.

Turpmākās projekta aktivitātes paredz doties pieredzes apmaiņas braucienos, lai iepazītos ar līdzīgu studentu organizāciju pieredzi Eiropas Savienības dalībvalstīs – Lielbritānijā, Beļģijā, Vācijā un Zviedrijā, kā arī īstenot otru projekta apmācību ciklu.

Paredzēts, ka projekts noslēgsies 2011. gada 30. septembrī. Projektu «Inženiertehniskajās zinātnēs studējošo biedrību kompetences celšana» realizē biedrība «Rīgas Tehniskās universitātes Studentu parlaments», 93% no projekta finansē Eiropas Savienība ar Eiropas Sociālā fonda starpniecību. Apakšaktivitāti administrē Valsts kanceleja sadarbībā ar Sabiedrības integrācijas fondu.

RTU Studentu parlamentsesf_es_sif_sp.png

7. aprīlis, 2011 plkst. 18:35