«Inženieru prestižs jauniešu vidū ir paaugstinājies,» raksta «Latvijas Avīze»

11. augusts, 2010

Laikraksta «Latvijas Avīze» 2010. gada 11. augusta numura publikācijā «Ārsta profesija – prestiža un iekārojama» secināts, ka inženiera profesijas prestižs jauniešu vidū ir paaugstinājies.

11.08.2010.

Anketējot 12. klašu skolēnus 21 Rīgas vidusskolā, noskaidrotas prestižākās profesijas jauniešu vidū. Neraugoties uz problēmām medicīnas jomā, jaunieši par visiekārojamāko un prestižāko uzskata ārsta profesiju.

Ir paaugstinājies inženieru prestižs, bet krities dažādu veidu strādnieku, skolotāju, šoferu, literatūras un mākslas darbinieku prestižs.

Salīdzinot mūsdienu jauniešu viedokli ar 1966. gada skolēnu domām, pētījuma autores secinājušas, ka kopumā profesiju prestižs šajos gados ir mainījies.

Būtiski nav mainījies vien ārstu un citu medicīnas darbinieku prestižs, augstskolu pasniedzēju un zinātnes darbinieku, militāristu un lidotāju prestižs.

Prestižākas skolēnu acīs ir profesijas, kurās nepieciešams augsts zināšanu līmenis, kas lielākoties ir labi atalgotas un par kurām sabiedrībā bieži runā.

Publikācija «Latvijas Avīzē» 2010. gada 11. augusta numurā 499.28 Kb

11. augusts, 2010 plkst. 17:53