Nordea: Nezināšanas dēļ studenti par savu kredītu pārmaksā

17. februāris, 2010

Nordea banka veikusi pētījumus, kuru rezultāti liecina, ka lielākā daļa jeb 82% studējošo nav informēti par iespēju mainīt banku, un tā rezultātā būtiski samazināt ikmēneša maksājumus par savu kredītu.

17.02.2010.

Studiju kredītu, līdzīgi kā jebkuru citu kredītu, ir iespējamsrefinansēt uz citu banku. Galvenais iemesls kredītiestādes maiņai iratšķirīgie kredīta izcenojumi un atmaksas nosacījumi. Salīdzinotstudentu kredītu piedāvājumus un šodienas izcenojumus dažādās bankās,ir redzams, ka atmaksājamā summa var svārstīties vairāku tūkstošu laturobežās.

Nordea pētījumā noskaidrots, ka 73% studentu nav salīdzinājušidažādu banku piedāvājumus: aizdevuma atmaksas termiņu, kredīta procentulikmi un valūtas, kas ietekmē kopējās kredīta izmaksas.

Antra Bergmane, Nordea bankas valdes locekle un klientu apkalpošanastīkla vadītājas vietniece: «Ņemot studentu kredītu, jaunieši visbiežākizvēlas banku, kurā jau iepriekš atvērts norēķinu konts vai kuruizmanto vecāki. Sākot atmaksāt kredītu, students secina, ka kursabiedrs maksā uz pusi mazāk. Studenti domā, ka šajā situācijā vairs nekonav iespējams mainīt. Taču tā tas nav.»

Studentu kredīta procentu likmju piedāvājums dažādās bankās gan latos, gan eiro šobrīd var atšķirties par gandrīz 10%.

Vairāk informācijas: tālr. 67096096 vai mājaslapā.

17. februāris, 2010 plkst. 16:23