Eiropas studenti Rīgā iegūst zināšanas par dzeramā ūdens kvalitāti

22. augusts, 2013

No 16. līdz 26. augustam Rīgā 22 studenti no dažādām Eiropas tehniskajām universitātēm piedalās BEST-Riga un Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) rīkotajos akadēmiskajos kursos par dzeramo ūdeni un tā kvalitāti «H2O. Think outside the sink!» (H2O. Domā ārpus izlietnes!).

Akadēmiskie kursi ir ikgadējs BEST-Riga projekts, kas veltīts tehnisko zinātņu studentu zināšanu un praktisko iemaņu pilnveidošanai. Projekta mērķis ir pievērst studentu un sabiedrības uzmanību dzeramā ūdens piesārņojuma problēmai, tā resursu izsīkšanas problēmai, kā arī sniegt dalībniekiem plašākas zināšanas par dzeramo ūdeni, tā kvalitātes nozīmi un iepazīstināt ar ūdens attīrīšanas sistēmu darbību.

Studenti kursos papildinās teorētiskās un praktiskās zināšanas par ūdenskvalitāti gan lekcijās, kuras vadīs RTU profesori un nozares speciālisti, gan uzņēmumu vizītēs, kurās iepazīsies ar vadošajiem dzeramā ūdens apstrādes un pārstrādes uzņēmumiem Latvijā. Kursu lekciju programmu sastādīta sadarbojoties ar RTU zinātņu prorektoru Tāli Juhnu.

Lekciju materiāli, studentu prezentācijas un uzdevumu rezultāti tiks apkopoti projekta tīmekļa vietnē, tādejādi to izplatot tālāk un padarot pieejamu ikvienam interesentam, kas pievērš pastiprinātu uzmanību dzeramajam ūdenim un tā resursiem.

Kursiem ir piešķirta UNESCO Latvijas Nacionālās komisijas patronāža, kas apliecina to lietderību sabiedrības informēšanā un uzmanības piesaistē dzeramā ūdens kvalitātes jautājumā. Projektu atbalsta RTU, uzņēmums «Akvedukts», Polijas vēstniecība, kā arī kompānijas «Elpa», «Hanzas maiznīca», «Karme Filtrs», «ELFI», «Zelta zaptes», «Sofrost» un zemnieku saimniecība «Galiņi».

Par BEST-Riga
BEST-Riga ir viena no 95 studentu bezpeļņas organizācijas BEST (Board of European Students of Technology) lokālajām grupām, kas atrodas 33 Eiropas valstīs. BEST-Riga apvieno 35 aktīvus un radošus RTU studentus. BESTEiropā darbojas jau 25 gadus, lai tehnisko zinātņu studentiem sniegtu iespēju pilnveidoties un paplašināt zināšanas un pieredzi starptautiskā līmenī.

Projekta mājaslapa.

RTU Informācijas centrs