Cilvēkveidīgo robotu futbola turnīrs RTU

24. augusts, 2011

Ceturtdien, 25. augustā RTU bija unikāla iespēja redzēt darbībā trīs robotus-humanoīdus NAO, kuri spēlēja futbolu speciāli šim nolūkam izveidotā futbola laukumā.

Skatīt galeriju

coolrunners_roboti.jpgFutbola spēlētāji – roboti-humanoīdi NAO – ir autonomi, programmējami, aptuveni 58 cm lieli cilvēkveidīgi roboti, ko ražo franču kompānija «Aldebaran Robotics». Robotu programma ļauj tiem izmantot stereo redzes priekšrocības, lai spētu noteikt pretinieku un bumbas atrašanās vietu, šādi ļaujot izvēlēties piemērotāko spēles stratēģiju.

Robotu futbola sacensības organizēja RTU Robotikas klubs, RTU Datorzinātnes un informācijas tehnoloģijas fakultāte, sadarbojoties ar  Rostokas Universitātes robotikas futbola komandu «coolRUNners».

Robotu futbola turnīrs ir viena no 7. starptautiskās vasaras universitātes informātikas, datorzinātnes un elektrotehnikas studentiem «Baltic Summer School Technical Informatics & Information Technology 2011» aktivitātēm. Starptautiskā vasaras skola Rīgā notiek no 12. līdz 27. augustam, un to organizē RTU sadarbībā ar Rostokas Universitāti, Lībekas Universitāti, Brēmenes Universitāti, Vismāras Augstskolu (Vācija). To atbalsta Vācijas Akadēmiskās apmaiņas dienests (Deutscher Akademischer Austauschdienst – DAAD).

Latvijas robotu būves entuziasti apvienojušies RTU Robotikas klubā, kas universitātē darbojas jau vairāk nekā piecus gadus. Viens no kluba mērķiem ir veicināt robotikas popularizēšanu un attīstību ne tikai RTU, bet visā Latvijā. Ik gadu klubs rīko Robotikas sacensības, forumus, dažādas robotu būves darbnīcas un izglītojošus seminārus, kā arī piedalās tehnisko jaunrades dienu organizēšanā.

Papildu informācija par RTU Robotikas klubu

Papildu informācija par Rostokas Universitātes robotikas futbola komandu «coolRUNners»

RTU Informācijas centrs

24. augusts, 2011 plkst. 11:09