Būvniecības fakultātē atklāts moderns hidraulikas stends

25. maijs, 2009

Otrdien, 26. maijā, plkst. 16 Rīgas Tehniskās universitātes Būvniecības fakultātē (BF), Āzenes ielā 16/20, «Uponor» auditorijā (250. telpā) notika moderna hidraulikas stenda atklāšana un nodošana Siltuma, gāzes un ūdens tehnoloģijas institūtam.

26.05.2009.

Stendā izmantotas mūsdienīgas iekārtas: sūkņi ar regulējamugriešanās ātrumu, balansēšanas vārsti, slēgti izplešanās trauki u. c.Stends dod iespēju pētīt vairākus desmitus praktisku hidraulikasuzdevumu, kuru risināšana ir būtiska apkures, ventilācijas un gaisakondicionēšanas sistēmu, kā arī ūdens apstrādes tehnoloģiju apguvei.

«Stends ir īpaši veidots, lai uz tā varētu pētīt hidraulikas uzdevumus,kuri jārisina, balansējot apkures, ventilācijas, gaisa kondicionēšanasun ūdens apstrādes sistēmas. Tas dos iespēju vismodernākās tehnoloģijasiekļaut dažādu līmeņu studiju siltuma, gāzes un ūdens tehnoloģijasprogrammās,» pastāstīja Siltuma un gāzes tehnoloģijas katedras vadītājsEgīls Dzelzītis.

Stends veidots, balstoties uz Vācijas inovatīvās firmas «Wilo»ilggadējo pieredzi, firma ir viens no pasaules līderiem sūkņu ražošanā.

Ar uzņēmuma «Uponor» atbalstu izremontētā BF auditorija (250. telpa),kurā hidraulikas stends uzstādīts, RTU BF tika atklāta 2008.gada 29. oktobrī. Siltuma un gāzes tehnoloģijas katedras auditorijāsadarbībā ar polimēro cauruļvadu sistēmu ražotāju uzņēmumu «Uponor»tika veikts kapitālais remonts: telpa tika aprīkota ar mūsdienīgāmventilācijas iekārtām un modernu aparatūru.

RTU Informācijas centrs

25. maijs, 2009 plkst. 14:17