AR SEB bankas atbalstu RTU atklās bērnistabu «Lācītis Integrālītis»

25. oktobris, 2010

Lai veidotu Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) studentiem – jaunajiem vecākiem –  draudzīgu studiju vidi, otrdien, 26. oktobrī, RTU darbu sāks bērnistaba «Lācītis Integrālītis». Bērnistaba izveidota ar SEB bankas atbalstu, un tajā studenti, kas vienlaikus studē un audzina bērnus, lekciju laikā savas atvases varēs atstāt pieredzējušu auklīšu uzraudzībā.

25.10.2010.

Bērnistabas  «Lācītis Integrālītis»  atklāšanas pasākums notiks 26. oktobrī plkst. 14, Rīgā, Āzenes ielā 22a. Bērnistabas atklāšanā piedalīsies ne tikai RTU studenti, vadība un bērnistabas atbalstītāji, bet arī bērni.

«Ideju par bērnistabas nepieciešamību tiešā lekciju norises vietas tuvumā – Ķīpsalā – jau pirms pāris gadiem ierosināja RTU studenti. Pirmsīstenot bērnistabas projektu, RTU Studentu parlaments ir veicis studentu aptauju, kurā noskaidrots, ka ir samērā liels pieprasījums pēc šāda veida pakalpojuma,» stāsta RTU Studentu parlamenta Sociālo lietu nodaļas vadītājs Juris Barkāns. «Domāju, ka «Lācītis Integrālītis» būs ne tikai neatsverams palīgs jaunajiem vecākiem, bet, iespējams, ar laikukļūs arī par vietu, kur izaug talantīgākie nākotnes inženieri. Laipni lūgti, mazie inženieri!»

«Ir tikai apsveicama jauno vecāku vēlme turpināt savas studijas. Protams, ne vienmēr ir viegli, jo kā ģimene, tā studijas paņem daudz spēka un enerģijas. Tāpat zinām, ka ne vienmēr jaunajām ģimenēm mazuļu pieskatīšanā var palīdzēt vecāki, savukārt auklītes algošanai nepietiek līdzekļu. «Lācītis Integrālītis» ir fantastiska iniciatīva, kā augstskola nāk pretī saviem studentiem, vecākiem ir iespēja pēc iespējasvairāk būt kopā ar saviem bērniem, vienlaikus turpinot izglītoties,» norāda SEB bankas valdes locekle Ieva Tetere.

«Bērnistaba «Lācītis Integrālītis»  atrodas RTU dienesta viesnīcas telpās, Rīgā, Āzenes ielā 22a, 1. stāvā.  Lai izvērtētu vecākiem piemērotākos bērnistabas darba laikus, novembrī tā darbosies izmēģinājuma režīmā divas reizes nedēļā.  Pēc pirmā mēneša darbības rezultātu apkopošanas «Lācītis Integrālītis»  sāks regulāru darbu katru darba dienu.

Bērnu atstāšana bērnistabā būs maksas pakalpojums – par 90 minūtēm (vienas RTU lekcijas garums), ko bērns būs pavadījis bērnistabā, vecākiem būs jāmaksā  1 lats. Šis maksājums nepieciešams bērnistabas darbinieku darba algas nodrošināšanai.

Bērnistabai dots RTU Studentu parlamenta talismana – lāča vārds. Iecerēts, ka lācis kļūs arī par bērnistabas patronu.

Bērnistabas projekta ģenerālsponsors – AS «SEB Banka», atbalstītāji – mēbeļu veikals «Čiekurs» (SIA «Daiļrade koks»), bērnu preču veikals «Naturbaby» (SIA «Natural»), koka rotaļlietu izgatavotājs SIA «Eco Toys Latvia», SIA «Anna House». Bērnistabas iekārtošanā un rotaļlietu sagādē piedalījās arī RTU studenti.

Informācija par turpmāko bērnistabas darba laiku un citi jaunumi būs pieejami bērnistabas interneta mājaslapā.

RTU SP

25. oktobris, 2010 plkst. 10:34