Aicina pieteikties pirmajām Latvijas Ekoorientēšanās sacensībām

19. aprīlis, 2010

Lai gūtu pamatīgu adrenalīna devu un iesaistītos cīņā par zemāko degvielas patēriņu, braucot ar  standarta automašīnām, Rīgas Tehniskā universitāte  (RTU) autobraucējus un aktīvas atpūtas cienītājus aicina pieteikties pirmajām Latvijas Ekoorientēšanās sacensībām, kas notiks 22. maijā Rīgas rajona robežās.

Pieteikšanās sacensībām – interneta vietnē www.ekoorientesanas.lv. Dalībniekiem, kuri sacensībām pieteiksies līdz 7. maijam, dalības maksa – Ls 20 , pēc 7. maija – dalības maksa Ls 30. Ja būs brīvas ekipāžu vietas, dalībnieki sacensībām varēs pieteikties arī sacensību norises dienā. Kopumā dalībai sacensībās plānotas 100 ekipāžas.

Ekoorientēšanās sacensībās var piedalīties jebkurš autobraucējs, kura rīcībā ir standarta automašīna. Sacensību dalībnieku uzdevums ir, braucot ar automašīnu, sameklēt dažādus objektus dabā, izpildīt uzdevumus kontrolpunktos un vadīt auto ar mazāko iespējamo degvielas patēriņu.

Ekoorientēšanās sacensību starts – 22. maijā pie tirdzniecības parka «Alfa», savukārt 200 km garā trase stiepjas gar Vidzemes jūrmalu līdz Siguldai un, izmetot loku, noslēdzas Rīgā.

«Ekoorientēšanās vienlaikus ir gan orientēšanās sacensības, gan piedzīvojumu spēle, gan autorallijs, gan neaizvietojama ekobraukšanas pieredze,» stāsta Ekoorientēšanās sacensību organizators Māris Kjakste. «Pasākuma ideja aizgūta no RTU Transporta un mašīnzinību fakultātes projekta «EkoRallijs 89», kura laikā sasniegtais rezultāts – no Rīgas līdz Maskavai ar 40 litriem degvielas – joprojām pārsteidz. «EkoRallija 89» kopvērtējuma uzvarētājs, braucot ar VAZ-2108, vidēji patērēja 3,08 litrus degvielas uz 100 km. Ekoorientēšanās sacensības plānotas kā līdzīgs izaicinājums mūsdienu autobraucējiem.»

RTU Transporta un mašīnzinību fakultātes studenti un mācībspēki, kuri ikdienā universitātē tiek dēvēti par mehiem, ekobraukšanas tradīcijas kopš 1989. gada rallija līdz šim ir turpinājuši, regulāri rīkojot lokālus fakultātes mēroga meistarīgas braukšanas pasākumus.

Ekoorientēšanās sacensības rīko RTU Transporta un mašīnzinību fakultātes Studentu biedrība «13. promociju padome – Mehi» sadarbībā ar orientēšanās klubu «Magnēts» un lieldraugiem – «Statoil», t/p «Alfa» un enerģijas nodrošinātājiem «Battery».

Papildu informācija, nolikums, kā arī ekonomiskas braukšanas padomi: Ekoorientēšanās sacensību mājaslapā.

RTU Informācijas centrs

19. aprīlis, 2010 plkst. 10:18