10. Eiropas veterānu čempionāts dambretē

13. septembris, 2011

No 18. līdz 25. septembrim Rīgas Tehniskajā universitātē (RTU), Rīgā, Kaļķu ielā 1, norisināsies 10. Eiropas veterānu čempionāts starptautiskajā dambretē. Tajā pulcēsies ap 70 dalībnieki no 12 Eiropas valstīm.

Turnīrā piedalīsies dambretisti no Polijas, Vācijas, Nīderlandes, Ukrainas, Krievijas, Itālijas, Igaunijas, Lietuvas, Latvijas, Izraēlas, Baltkrievijas un Francijas. Dalībnieki ir sadalīti trijās vecuma grupās vīriešu konkurencē – > 50 +; > 60 +; >70 + un atsevišķi sieviešu konkurencē.

Turnīrs tiks izspēlēts deviņās kārtās pēc Šveices sistēmas. Laika kontrole tiek uzskaitīta pēc Fišera sistēmas – 1,20 + 1. Gala rezultātusnosaka Pasaules Dambretes federācijas (FMJD) noteikumi.

Par godīgu cīņu čempionātā rūpēsies FMJD un čempionāta galvenā tiesnese Francisa Huijsena (Nīderlande) un Raitis Ozols (Latvija).

Čempionāta programma tiks atklāta 18. septembrī pulksten 16 ar zibensturnīru. Savukārt atklāšanas ceremonija paredzēta 19. septembrī pulksten12. Atklāšanas ceremonijā piedalīsies Saeimas deputāti, Izglītības un zinātnes ministrijas pārstāvji, Rīgas domes deputāti un pārstāvji no organizācijām, kuras rīko čempionātu.  Pirmā kārta notiks 19. septembrī pulksten 15. Devītā kārta un noslēgums norisināsies 25. septembrī .

10. Eiropas veterānu čempionātu dambretē Eiropas Dambretes konfederācijauzticējusi organizēt Rīgas Tehniskajai universitātei, Latvijas Sporta veterānu – senioru savienībai, Rīgas Sporta veterānu klubam, Dambretes attīstības biedrībai, Latvijas asociācijai «Domāšanas attīstība» un Latvijas Telekomunikāciju asociācijai.

RTU Informācijas centrs

13. septembris, 2011 plkst. 17:06