Zinātnieks Kārlis Dreimanis aicina skolēnus un skolotājus uz lekciju par daļiņu fiziku un CERN

20. aprīlis
.
.
Foto: CERN

Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Augstas enerģijas daļiņu fizikas un paātrinātāju tehnoloģiju centra direktors daļiņu fiziķis Kārlis Dreimanis sestdien, 7. maijā, plkst. 10.00 aicina vidusskolēnus un skolotājus uz klātienes lekciju par daļiņu fiziku un Latvijas zinātnieku darbu Eiropas Kodolpētniecības centrā (CERN). Lekcija notiks RTU studentu pilsētiņā Ķīpsalā, Elektronikas un telekomunikāciju fakultātē, Āzenes ielā 12, 111. auditorijā.

Lekcijā K. Dreimanis stāstīs, kā zinātnieki CERN meklē atbildes uz visfundamentālākajiem jautājumiem par Visuma dabu un uzbūvi – kā radies Visums, kādi ir tā darbības principi un noteikumi, kāpēc mēs eksistējam? Šīs atbildes tiek meklētas, pētot visniecīgāko Visuma sastāvdaļu – elementārdaļiņu – īpašības.  

Tiem, kuri vēl nav pieteikuši savu dalību lekcijā, lūgums reģistrēties, atsūtot savu pieteikumu brīvā formā uz e-pastu .

Lekcija tiek organizēta, jo, gatavojoties Ēnu dienai un piedāvājot ēnot Latvijas zinātniekus CERN, RTU Augstas enerģijas daļiņu fizikas un paātrinātāju tehnoloģiju centra zinātnieki pārliecinājās, ka Latvijas jauniešiem ir liela interese par CERN. Tāpēc lekcija būs iespēja uzzināt par CERN gan tiem, kuriem šogad nebija iespēju aizbraukt uz CERN, gan arī pārējiem interesentiem. 

K. Dreimanis ir daļiņu fiziķis, kurš CERN vada Latvijas zinātnieku grupu vienā no nozīmīgākajiem CERN pētījumiem – CMS (The Compact Muon Solenoid), kura mērķis ir atklāt jaunus fizikas fenomenus. 

Saistītie tagi:
Kopīgot rakstu

Informācija par rakstu

Raksta autors

RTU Sabiedrisko attiecību departaments

Publikācijas datums

20. aprīlis plkst. 10:21

Līdzīgi raksti

Universitāte

Jaunumi