Vidusskolēni sacentīsies par RTU budžeta vietām

12. marts, 2012

Jau piekto gadu pēc kārtas vidusskolēni no visas Latvijas aicināti sacensties par naudas balvām un Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) budžeta vietām zinātniskās pētniecības darbu konkursā «Nāc un studē RTU!». Šogad finālā iekļuvušas divpadsmit skolēnu komandas, kas pētījušas Latvijas mālu izmantošanu notekūdeņu attīrīšanā, nanodaļiņu iegūšanu un Baltijas jūras viļņu izmantošanu enerģijas ieguvei, kā arī citas tehnisko zinātņu tēmas. Par godu RTU 150 gadu jubilejai šogad jauno pētnieku prezentācijas varēs vērot visi interesenti, apmeklējot pirmo RTU Zinātnes festivālu, kas notiks 17. martā.

Kopumā šogad konkursam tika pieteikti 70 darbi. Vairāk nekā puse zinātniskās pētniecības darbu tika saņemti no Rīgas, Ventspils, Talsu unDaugavpils vidusskolēniem.

«Šogad skolēniem īpaši mīļa tēma bijusi enerģētika, taču vērojama liela interese arī par ķīmijas tēmām. Darbu sagatavošanas laikā skolēniem bijaiespēja strādāt RTU laboratorijās, kas radīja priekšstatu par īstu zinātnieku darbu. Interesanti, ka finālistu vidū redzam to pašu skolotāju vārdus, ko pērn. Tātad komandas panākumi ir tieši saistīti ar skolotāja profesionalitāti un prasmi ieinteresēt skolēnus tehniskajās zinātnēs,» uzsver projekta vadītāja Evita Serjogina.

Finālā kvalificējās divpadsmit zinātniskās pētniecības darbi no Rīgas Ostvalda vidusskolas (komanda «Violeta»), Talsu Valsts ģimnāzijas (komandas «Talsinieki», «Kopprodukts» un «Kaplis»), Rīgas Valsts 2. ģimnāzijas (komanda «Māla pikas»), Jūrmalas Valsts ģimnāzijas (komanda «Kustoņi»), Bauskas Valsts ģimnāzijas komanda «Kristāli»), Jelgavas Valsts ģimnāzijas (komanda «Daģinātori»), Rīgas Kultūru vidusskola (komanda «Ozons»), Rīgas Franču liceja (komanda «Hidrokomanda»), Piltenes vidusskolas (komanda «Rozīņkēksu mednieku un 11 gudro mērkaķu mafija») un Rīgas Centra humanitārās vidusskolas (komanda «Grafīts»).

Konkursa «Nāc un studē RTU!» uzvarētājs tiks noteikts 17. martā pirmā RTU Zinātnes festivāla ietvaros, kad ar savu darbu prezentācijām uzstāsies visi divpadsmit finālisti. Tāpat konkursa finālā katram dalībniekam individuāli būs jāaizpilda eksakto zinātņu tests, atbildot uz 25 jautājumiem.

Konkursa uzvarētāji saņems naudas balvas. Savukārt 12. klases skolēni, kas būs uzrādījuši izcilus rezultātus konkursā, saņems iespēju studēt budžeta vietā RTU.

RTU Informācijas centrs

12. marts, 2012 plkst. 15:44