Valmierā un Priekuļos notiek robotbūves semināri

23. februāris, 2012

Lai rosinātu jauniešu interesi par inženierzinātnēm un demonstrētu dažādu tehnisko nozaru starpdisciplinaritāti, līdz 24. februārim Priekuļu vidusskolā un Valmieras Pārgaujas ģimnāzijā norisinās Robotu būves semināri, kuru laikā jaunieši apgūst teorētiskos robotu uzbūves, elektronikas un programmēšanas pamatus, lai izveidotu savu sumo robotu. Semināra noslēgumā notiek arī aizraujošas sumo robotu cīņas, kurās tiek noskaidroti spēcīgākie jauniešu izveidotie roboti, kas piedalīsies Baltijas Robotikas sacensībās Rīgā un Tartu 2012. gada pavasarī.

Semināri ir bezmaksas, un tajos dalībnieki tiek nodrošināti ar nepieciešamajiem darba materiāliem un instrumentiem.

Robotu būves pamatelementi ir praktiskās dzīves miniatūra versija, jajaunietis pārzina šos mehānikas, elektronikas un programmēšanas principus, viņš arī reālajā dzīvē neapjuks nestandarta situācijā. Ar robotikas aktivitāšu palīdzību skolēni, studenti un citi robotikas interesenti iemācās praktiski izmantot teorētiskās zināšanas, kā arī rada jaunas idejas un netradicionālus paņēmienus robotikas attīstībai.

Robotbūves semināru noslēgumā dalībniekiem ir arī iespēja vērot unikālu robotu uzvedumu, kas tapis pēc brāļu Grimmu pazīstamu pasaku «Sarkangalvīte», «Trīs sivēntiņi» motīviem. Uzveduma aktieru lomās iejūtas Lego Mindstorm roboti, kas Igaunijā jau ir kļuvuši par izglītības sistēmas sastāvdaļu.

Robotbūves semināri ir viena no Latvijas – Igaunijas pārrobežu sadarbības projekta «ICT DCNet»aktivitātēm, un tos līdzfinansē Eiropas Savienība. Seminārus Latvijas jauniešiem organizē un vada Rīgas Tehniskās universitātes Robotikas kluba aktīvisti sadarbībā ar Tartu Universitāti. Detalizētāka informācija par projektu pieejama atrodama mājaslapas www.robotika.lv sadaļā «ICT DCNet».

Robotbūves semināri tiek organizēti no 2011. gada oktobra līdz 2012. gada maijam. Semināri kopumā norisināsies desmit Latvijas un desmit Igaunijas pierobežas skolās un augstskolās.

RTU Informācijas  centrs

23. februāris, 2012 plkst. 14:17