Valdība Liepājas Jūrniecības koledžu nodod RTU

12. oktobris, 2022
Foto: Pixabay.com

Valdība 11. oktobrī atbalstīja Liepājas Jūrniecības koledžas reorganizāciju, paredzot to no 2023. gada 1. aprīļa nodot Rīgas Tehniskajai universitātei (RTU), kur koledža turpinās pastāvēt kā RTU aģentūra – RTU Liepājas Jūrniecības koledža.

Reorganizācijas mērķis – veicināt resursu koplietošanu un optimizāciju augstākās izglītības sistēmā. Reorganizācijas procesā tiks saglabātas un respektētas jūrniecības izglītības vēsturiskās tradīcijas un koledžas identitātes pazīmes, ziņo Izglītības un zinātnes ministrija (IZM).

RTU pārņems un turpinās īstenot koledžas licencētās studiju programmas un akreditētās profesionālās vidējās izglītības programmas, mācību kursu programmas, kuras saņēmušas Satiksmes ministrijas izsniegtu atbilstības sertifikātu. RTU pārņems koledžas saistības, kā arī darba tiesiskās attiecības ar koledžas akadēmisko, pedagoģisko un vispārējo personālu.

Koledžas integrācija RTU ekosistēmā veicinās augstākās izglītības un lietišķās pētniecības efektīvāku īstenošanu un attīstīšanu Latvijā jūrniecības jomā, lai nākotnē nodrošinātu mūsdienu starptautiskās attīstības tendencēm atbilstošu, augstas kvalifikācijas speciālistu pieejamību Latvijas vajadzībām. Konsolidācijas mērķis ir saglabāt un attīstīt koledžas absolventu konkurētspēju jūrniecības starptautiskajā darba tirgū, norāda IZM.

Līdz ar koledžas reorganizāciju noslēgsies jūrniecības izglītības konsolidācija  RTU ekosistēmā, vienlaikus saglabājot jūrniecības izglītības sistēmas autonomiju atbilstoši Transporta attīstības pamatnostādnēm 2021.–2027. gadam.

RTU Sabiedrisko attiecību departaments

12. oktobris, 2022 plkst. 14:42