Tikšanās ar Masdar Institute of Technology pārstāvi

15. marts, 2010
.
.
.

16. martā interesenti aicināti uz tikšanos ar Masdar Institute of Technology (MIT) pārstāvi asoc. prof. Matteo Chiesa. Tikšanās notiks plkst. 12 Latvijas Universitātes telpās, Rīgā, Raiņa bulvārī 19, 6. auditorijā.

15.03.2010.

Ņemot vērā, ka tas ir pusdienlaiks, MIT cienās ar vieglām uzkodām.


MIT  nesen izveidots zinātniskās pētniecības institūts, kasatrodas Apvienoto Arābu Emirātos. Tas tapis ciešā sadarbībā arMasačūsetas Tehnoloģiju Institūtu Abu Dabī tuvumā. Institūts irpirmais ēku komplekss topošajā Masdar pilsētā (6km*6km), kurasfunkcionēšana pilnībā nodrošināta, pateicoties alternatīvās enerģijasavotiem. Alternatīvās enerģijas ieguves ierīces (solārās iekārtas, vējatornis u. c.) pārvalda MIT. Ierīces vienlaikus kalpo kā institūtapētniecības aprīkojums. Plānots, ka šajā jaunveidojamajā pilsētā nebūsprivāto automašīnu, tikai elektriski-automātiskie taksometri(=horizontāls lifts), kas jau funkcionē universitātes pilsētiņā. Lairisinātu esošo ūdens trūkuma problēmu, institūtā tiek pētīta ūdens«bezgalīga» atjaunota lietošana un cīņa ar vides piesārņojumu. MITnotiek savdabīgs sociāls eksperiments – katram studentam ir karte, kasfiksē attiecīgajam indivīdam lietošanai nodoto elektrības daudzumu  untā patēriņu. Līdzko students pieslēdz klēpjdatoru vai norauj tualetēūdeni, no kartes tiek noņemts enerģijas kredīts. Nepieciešamībasgadījumā studenti sev iedalīto enerģiju var pārdot vai nopirkt. Tomēreksperimenta iniciatori ir parūpējušies, lai novērstu jebkādasspekulācijas ar enerģijas kartēm.

Tā kā institūta misija ir «labākas pasaules izveide», tajā tiekuzņemti tikai augsti kvalificēti studenti no visas pasaules. Studentitiek nodrošināti ar visām uzturēšanās izmaksām, klēpjdatoru un 24stundu piekļuvi visam zinātniskās pētniecības aprīkojumam. MIT veiktiepētījumi ir orientēti uz praktisku pielietojamu. Piemēram, tiek meklētialgoritmi, lai atrastu vispiemērotāko vietu pilsētā jau minētajiemelektriskajiem taksometriem un izplānotu, kā tos «izkaisīt» pilsētā,lai enerģija to izsaukšanas brīdī tiktu tērēta minimāli. Liela daļapētījumu ir saistīti ar alternatīvajām enerģijām, optiku,nanotehnoloģijām. Piemēram, kādā formā uzglabāt dienas laikā uzkrātoenerģiju, lai minimizētu zaudējumus. Interesants ir arī pētījums parjūras augu izmantošanu biodegvielas radīšanai.


Tikšanās laikā asoc. prof. Matteo Chiesa  stāstīs par MIT piedāvātajām iespējām studentiem un pētniekiem no Latvijas.

Kopīgot rakstu

Informācija par rakstu

Publikācijas datums

15. marts, 2010 plkst. 13:44

Līdzīgi raksti

Universitāte

Jaunumi