Starptautiskais konkurss Fly your ideas iedvesmo jauniešus pievērsties inženierzinātnēm

8. jūnijs, 2012

UNESCO atbalsta lidaparātu ražotāja Airbus organizēto konkursu Fly Your Ideas, kura mērķis ir mudināt jauniešus studēt inženierzinātnes un veicināt jaunas inženieru paaudzes attīstību. Kā liecina UNESCO pārskats par inženierzinātņu attīstību nākotnē, situācija nav iepriecinoša – inženierzinātņu absolventu skaitam pasaulē, saglabājoties pašreizējā līmenī, ir nopietni apdraudēta daudzu nozaru attīstība. Aviācija nav izņēmums. Jau pašlaik šajā nozarē jūtams jaunu speciālistu trūkums.

Ar konkursa Fly Your Ideas starpniecību Airbus aicina studentus ielūkoties aviācijas nozarē. Šogad tas norisinās jau trešo reizi un tā ietvaros jaunieši visā pasaulē var izstrādāt idejas aviācijas nozares ilgtspējas nodrošināšanai. Konkursu veido trīs kārtas, līdz 2013. gada vasarai tiks izvēlētas piecas finālistu komandas, katrai no tām būs iespēja izcīnīt galveno balvu – 30 000 eiro. Visas komandas projekta izstrādes gaitā saņems Airbus mentoru atbalstu.

Fly Your Ideas ir daļa no Airbus vīzijas Future by Airbus par aviācijas ilgtspēju arī 2050. gadā. Konkursā aicināti piedalīties dažādu nozaru studenti – gan inženierzinātņu, gan mārketinga, dizaina, informāciju tehnoloģiju u.c. Projektiem jābūt vērstiem uz risinājumu meklēšanu nozarei būtiskākajās jomās – enerģija, efektivitāte, satiksmes pieaugums, saprātīga izaugsme, pasažieru iespaidi un pieredze, sabiedrības labums.

Foto un video materiāli pieejami Airbus mājaslapā.

Par Airbus Fly Your Ideas

Konkurss ilgst divus gadus un iekļauj trīs posmus. Galvenā balva ir 30 000 eiro, otrās vietas ieguvēji – 15 000 eiro. Piecas komandas kvalificēsies konkursa finālam, kas notiks 2013. gada vasarā. Uzvarētāj komandu noteiks profesionāla žūrija, kuras sastāvs tiks publiskots vēlāk. Lai pieteiktos konkursam, studentiem jāreģistrē sava trīs līdz piecu dalībnieku komanda interneta vietnē www.airbus-fyi.com. Reģistrēšanās konkursam notiek no 2012. gada 19. jūnija līdz 30. novembrim.

Šis ir trešais Fly Your Ideas konkurss. Iepriekšējo reizi, 2011. gadā, tajā piedalījās vairāk nekā 2600 studentu no 287 universitātēm 75 pasaules valstīs. Galveno balvu ieguva komanda «Fēniksa spārni» no Nandžingas Aeronautikas un Astronautikas universitātes (Ķīna). Komanda izstrādāja uz zemes novietojamu vēja enerģijas ģenerācijas sistēmu, kas izmanto lidaparātu pacelšanās un nolaišanās laikā radītos viļņus.

UNESCO patronāža projektam tika piešķirta 2012. gada maijā UNESCO ģenerāldirektores Irinas Bokovas personā, atbalstot Žanam Audozam, UNESCO Nacionālās komisijas Francijā vadītājam. UNESCO pārskats «Inženierzinātnes: attīstības problēmjautājumi, izaicinājumi un iespējas» tika publiskots 2010. gada oktobrī.

Papildu informācija:
Antra Savleviča, AIRBUS kontaktpersona presei Baltijas valstīs