Sākta RTU saimniecības sakārtošana Ķīpsalā

17. janvāris, 2011

Lai īstenotu vienota RTU teritoriālā kompleksa projektu Ķīpsalā, jau vairākus mēnešus RTU notiek intensīvs darbs. Ja viss noritēs bez sarežģījumiem, šopavasar sāksies RTU ēku būvniecības un rekonstrukcijas darbi, ziņo RTU Saimnieciskais dienests.

azenes18_500px.jpgPrognozējams, ka pirmie objekti, kas iegūs jaunu veidolu, būs bijusī RTU studentu ēdnīcas ēka, Āzenes ielā 18, un RTU studentu dienesta viesnīcu ēkas, Āzenes ielā 22 un 22a.

Lai rekonstruētu ēku Āzenes ielā 18, Rīgas pilsētas būvvalde jau ir apstiprinājusi SIA «Valeinis un Stepe» izstrādāto šīs ēkas rekonstrukcijas projektu, kas paredz tās pārbūvi par mācību korpusu. 2010. gada nogalē izsludināts būvdarbu iepirkumu konkurss, kurš noslēgsies 17. februārī. Ja iepirkumu procedūra noritēs bez sarežģījumiem (bez apstrīdēšanas u.tml.), RTU Saimnieciskais dienests prognozē, ka būvniecības darbi šajā objektā sāksies šopavasar. Pēc rekonstrukcijas uz šīm telpām pārcelsies RTU Materiālzinātnes un lietišķās ķīmijas fakultātes Tekstilmateriālu tehnoloģiju un dizaina institūts un Arhitektūras un pilsētplānošanas fakultāte.

Savukārt otrs objekts, kas piedzīvos renesansi pavisam tuvā nākotnē, būs RTU studentu dienesta viesnīcu komplekss Āzenes ielā 22 un 22a. Īstenojot Klimata pārmaiņu finanšu instrumenta projektu, kopmītņu ēkas tiks rekonstruētas un nosiltinātas. SIA «Jensen Consult un Arhis Inženieri» jau ir izstrādājuši kopmītņu rekonstrukcijas tehnisko dokumentāciju. Šobrīd projekta tehniskā dokumentācija nodota saskaņošanai Vides ministrijā. Pēc saskaņošanas tiks izsludināts būvdarbu iepirkuma konkurss.

SIA «Valeinis un Stepe» šobrīd izstrādā tehnisko projektu jaunbūvējamai RTU Enerģētikas un elektrotehnikas fakultātes ēkai, kas tiks būvēta blakus Elektronikas un telekomunikāciju fakultātei (Āzenes ielā 12) un tiks savienota ar šo fakultāti vienotā kompleksā. Šobrīd Enerģētikas un elektrotehnikas fakultātes ēka atrodas Kronvalda bulvārī 1. Pēc tam, kad jaunā ēka būs pabeigta, paredzēts, ka fakultāte tiks pārvietota uz Āzenes ielu.

Saistībā ar apstrīdētiem iepirkumu konkursa rezultātiem ir aizkavējusies tehnisko projektu izstrāde četrām RTU ēkām, kuras ir paredzēts rekonstruēt. Šīs ēkas ir: Materiālzinātnes un lietišķās ķīmijas fakultātes ēka, Āzenes ielā 14/24; Elektronikas un telekomunikāciju fakultātes ēka, Āzenes ielā 12; RTU Zinātniskās bibliotēkas ēka, Ķīpsalas ielā 10; Būvniecības fakultātes ēkas «ieejas mezgls», Āzenes ielā 16/20.

Jau ziņots, ka RTU Ķīpsalas vienotā kompleksa izveide notiek Eiropas Reģionālā attīstības fonda līdzfinansētā projekta «Rīgas Tehniskās universitātes vienotā teritoriālā kompleksa izveide» ietvaros. Projekta kopējās izmaksas ir 19 879 035 LVL. Projektu paredzēts īstenot līdz 2013. gada 30. decembrim.

Savukārt RTU studentu dienesta viesnīcu rekonstrukcija notiek Latvijas Republikas valsts budžeta programmas «Klimata pārmaiņu finanšu instruments» (KPFI) projektu «Energoefektivitātes paaugstināšanas pasākumu kopums Rīgas Tehniskās universitātes studentu dienesta viesnīcās Rīgā, Āzenes ielā 22; 22a» ietvaros. Projekta kopējās izmaksasir 1 288 475 LVL. Projektu paredzēts īstenot līdz 2011. gada 31. oktobrim.

RTU Informācijas centrs

17. janvāris, 2011 plkst. 11:49