RTU zinātnieki no dabiskām komponentēm izveido materiālu, kas polimerizējas un sadalās vidē

14. aprīlis, 2015

Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Polimērmateriālu institūta zinātnieki ir izstrādājuši tehnoloģiju, kā no dabiskām komponentēm izveidot materiālu, kas polimerizējas un ir mehāniski izturīgs, turklāt vidē sadalās. Šo ideju RTU drīzumā plāno komercializēt, ziņo laikraksts «Dienas Bizness».

«Polimērus, kas nesadalās dabā, būs iespējams aizvietot ar tādiem, kas noārdās. Tā ir aktuāla tēma globālā līmenī,» saka Antons Kiščenko, RTU rektora vietnieks biznesa un inovācijas jautājumos un SIA «Biokompozītmateriālu institūts» līdzīpašnieks. Uzņēmums, kurā līdzdarbojas arī RTU, vēlas izveidot biodegradabla materiāla granulu ražotni.

A. Kiščenko uzskata, ka šādu produktu lietošana būs ieguvums videi, un kādudien ar iepakojumu, kas sadalās vidē, varētu aizstāt tradicionālos plastmasas maisiņus. «Mazos krējuma un jogurta iepakojumus nopērkam, izlietojam un izmetam. Biodegradabli trauciņi nonāktu nevis atkritumos, bet komposta kaudzē,» saka A. Kiščenko.

DIENAS BIZNESS, «Trauciņš sadalās kompostā» (13.04.2015)

Raksta pielikumi

14. aprīlis, 2015 plkst. 10:10