RTU «zelta absolvents», kurš darbojas zinātnē

22. septembris, 2011

Viens no Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Zelta fonda absolventiem – maģistrants un Siltuma, gāzes un ūdens tehnoloģijas institūta Ūdens inženierijas tehnoloģijas katedras zinātniskais līdzstrādnieks Sandis Dejus – kopā ar pieredzējušiem zinātniekiem izstrādājis ūdens tehnoloģiju pētniecības iekārtu, ar kuru strādā Latvijas un ārvalstu doktoranti.

Interviju ar Sandi izveidojusi «Latvijas Avīze» (21.09.2011.)

Intervijas elektroniskā versija.

Saistībā ar Eiropas Savienības finansēto pētījumu programmu «SecurEau» RTU radīta un patlaban aktīvi tiek lietota eksperimentāla laboratorijas iekārta, kas paredzēta  piesārņojuma izplatīšanās pētīšanai ūdensvados. Šāda iekārta varētu arī noderēt, lai laikus atklātu un novērstu teroristu uzbrukumu ūdensapgādes sistēmai.

Šobrīd eksperimentus ar iekārtu veic RTU doktoranti, un Sandis viņiem praktiski palīdz. Augustā iekārtu savos pētījumos izmantoja doktorante no Portugāles. Drīzumā to izmantos pētnieks no Francijas.

Studējot bakalaura līmeņa programmā, Sandis guvis «Erasmus» apmaiņas studiju pieredzi Zviedrijā. Jautāts, kā varētu salīdzināt studiju kvalitāti Zviedrijā un pašu mājās, Sandis stāsta, ka, būdams bakalaura līmeņa students, ārzemēs studējis kopā ar topošajiem maģistriem un «dumjāks nejutos». Tas liecina, ka Latvijā var gūt labas zināšanas. Jautājums, vai pats students to vēlas. Jo Latvijā atšķirībā no Zviedrijas ir iespējams iegūt diplomu, nopietni nemācoties, – nav, piemēram, stingru pārbaužu, vai studenta darbs nav plaģiāts.

RTU Informācijas centrs

22. septembris, 2011 plkst. 9:41