RTU vīru koris «Gaudeamus» piedalīsies Eslingenas Dziesmu svētkos

12. jūnijs, 2017
RTU vīru koris «Gaudeamus» 18. jūnijā plkst. 14 piedalīsies vērienīgajā pasākumā «Eslingenas Dziesmu svētkiem 70!», lai godinātu 70. gadadienu kopš lielākajā latviešu bēgļu nometnē Eslingenā 1947. gadā notikušajiem Dziesmu svētkiem. Foto – Latviešu Dziesmu Svētku Biedrība

Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) vīru koris «Gaudeamus» piedalīsies vērienīgajā pasākumā «Eslingenas Dziesmu svētkiem 70!», kas no 15. līdz 18. jūnijam notiks Vācijā. Dziesmu svētki tiek rīkoti, lai godinātu 70. gadadienu kopš lielākajā latviešu bēgļu nometnē Vācijā, Eslingenā, 1947. gadā notikušajiem Dziesmu svētkiem un ieskandinātu 2018. gadā gaidāmo Latvijas valsts simtgadi.

RTU vīru koris «Gaudeamus» pasākumā svētdien, 18. jūnijā, plkst. 14 kopā ar Latvijas Universitātes vīru kori «Dziedonis» izdziedās Mārtiņa Brauna mesu «Daugava» ar Raiņa dramatiskās poēmas tekstiem.

RTU vīru kori vērienīgajā pasākumā piedalīties aicinājusi Eiropas Latviešu apvienība. Eslingenas Dziesmu svētku godināšanai pieteikušās 35 mākslinieciskās grupas, no kurām 17 ir kori, 13 – deju kopas un 5 – folkloras grupas ar gandrīz 600 dalībniekiem.

1947.gadā Eslingenā notikušie Dziesmu svētki bija viens no nozīmīgākajiem pēckara latviešu diasporas kultūras dzīves notikumiem.

«Gaudeamus» vairāk nekā desmit gadu ir vadošais vīru koris Latvijā, arī daudzu starptautisku konkursu laureāts. Pēdējais kora izcilais sasniegums ir zelta medaļa un čempiona tituls Pasaules koru olimpiādē Rīgā 2014. gadā. 2015. gadā koris nosvinēja savu 55. jubileju, savukārt šā gada Latvijas koru skatē vīru koris ieguva 1. vietu.

«Eslingenas Dziesmu svētkiem 70!»

RTU Sabiedrisko attiecību departaments

12. jūnijs, 2017 plkst. 19:01