RTU vīru koris «Gaudeamus» dzied kopā ar Robiju Viljamsu

30. septembris, 2016

Klajā nācis Robija Viljamsa un Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) vīru kora «Gaudeamus» kopdarbs — pirms pusotra gada Latvijas Radio studijā ierakstītā kompozīcija «Party Like A Russian», kas beidzot ir gatava atskaņošanai plašākai publikai. Popmūzikas zvaigzne iepriekš nekad nebija dziedājis ar kori, tādēļ sadarbības projekts ir jauna pieredze abām pusēm, tūlīt pēc ieraksta 2015. gada aprīlī stāstīja «Gaudeamus» diriģents Ivars Cinkuss.

«Sadarbība ar šādu pasaules līmeņa zvaigzni korim bija liels piedzīvojums. Esam ieguvuši neatsveramu pieredzi un emocijas,» pēc sadarbības stāstīja kora prezidents Andis Ozoliņš. Savukārt I. Cinkuss sacīja, ka Robijam Viljamsam kopā dziedāšana ar kori bijusi daudz lielāks pārdzīvojums nekā pašiem «Gaudeamus» vīriem, jo to R. Viljams darījis pirmo reizi. Mūziķa dziedājumā neesot bijušas nevienas pašas intonatīvas kļūdas, kaut arī pieklibojusi ritmiskā puse. Kopā ar «Gaudeamus» R. Viljamss ir ierakstīja arī vēl otru kompozīciju.

«Gaudeamus» vairāk nekā 10 gadus ir vadošais vīru koris Latvijā, arī daudzu starptautisku konkursu laureāts. Pēdējais kora izcilais sasniegums ir zelta medaļa un čempiona tituls Pasaules koru olimpiādē Rīgā 2014. gadā. 2015. gadā koris nosvinējis savu 55. jubileju.

Noklausīties «Party Like A Russian» iespējams Robija Viljamsa Facebook profilā.

RTU Komunikācijas un mārketinga departaments

30. septembris, 2016 plkst. 16:13