RTU tiekas Skandināvijas un Baltijas valstu nacionālo metroloģijas institūciju vadītāji

21. jūnijs, 2022
.
.
.
RTU «Mitutoyo» metroloģijas zinātniskās laboratorijas vadītājs Jānis Lungevičs iepazīstina SKandināvijas un Baltijas nacionālo metroloģijas institūciju vadītājus ar RTU tehnoloģisko aprīkojumu un kompetencēm. RTUFoto: Vitālijs Vinogradovs, RTU

Lai izveidotu sadarbības tīklu starp nacionālajiem metroloģiju centriem un zinātniskajām iestādēm, kas nākotnē ļautu Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) pētniekiem aktīvāk iesaistīties starptautiskos pētījumos un sadarbības projektos, RTU viesojas Skandināvijas un Baltijas valstu nacionālo metroloģijas institūciju vadītāji. 

Pirmo reizi RTU uzņēma visu Skandināvijas un Baltijas valstu nacionālo metroloģijas institūciju vadītājus – Michael Kjaer no Dānijas, Martti Heinonen no Somijas, Hans Arne Frøystein no Norvēģijas un Jan Johansson no Zviedrijas, kā arī Aigar Vaigu no Igaunijas, Evaldas Naujalis no Lietuvas un Ludmilu Māriņu un Mārtiņu Bambīti no Latvijas. Viņiem pievienojās arī uzņēmuma «Mitutoyo» pārstāvji – «Mitutoyo Poland» izpilddirektors Jakub Ruszkowski, kurš jau iepriekš viesojies RTU, un «Mitutoyo Scandinavia AB Finnish Branch» reģionālais menedžeris Harri Salmi

Viņi apmeklēja Baltijā vislabāk aprīkoto un modernāko metroloģijas laboratoriju, kas ar «Mitutoyo» atbalstu izveidota RTU Mašīnzinību, transporta un aeronautikas fakultātē (MTAF), iepazinās ar tās aprīkojumu, kapacitāti un iespējām, tajā skaitā pakalpojumiem, ko RTU pētnieki var nodrošināt industrijai. Ārvalstu pārstāvjus patīkami pārsteidza RTU pieejamais tehniskais aprīkojums un speciālistu kompetences. 

Metroloģijas institūciju vadītāji tikās arī ar Latvijas zinātniekiem, kuru zināšanas un kompetences varētu būt neatsveramas turpmākai veiksmīgai sadarbībai. Ar savu pētījumu virzienu institūciju vadītājus iepazīstināja RTU MTAF pētnieks, «Mitutoyo» metroloģijas zinātniskās laboratorijas vadītājs Jānis Lungevičs, Materiālzinātnes un lietišķās ķīmijas fakultātes Polimēru institūta profesors Remo Merijs Meri, RTU Elektrotehnikas un vides inženierzinātņu fakultātes (EVIF) Industriālās elektronikas un elektrotehnikas institūta profesors Pēteris Apse-Apsītis, EVIF Vides aizsardzības un siltuma sistēmu institūta vadošais pētnieks Miķelis Dzikēvičs un Būvniecības inženierzinātņu fakultātes Būvmateriālu laboratorijas pētnieks Egils Zvejnieks, kā arī Latvijas Universitātes Cietvielu fizikas institūta direktors Andris Anspoks, vadošais pētnieks Andris Šternbergs un Skaitliskās modelēšanas institūta pārstāvis Kārlis Muižnieks. 

Skandināvijas un Baltijas valstu nacionālo metroloģijas institūciju vadītāji Rīgā ieradās divu dienu vizītē, lai stiprinātu savstarpējo sadarbību, plānotu nozares stratēģisko attīstību un veidotu ciešākus kontaktus ar pētniekiem un industrijas pārstāvjiem. Vizīti organizēja Euramet – Eiropas Savienības un Eiropas Brīvās tirdzniecības asociācijas dalībvalstu metroloģisko organizāciju sadarbības alianse, kuras mērķis ir panākt lielāku efektivitāti, koordinējot un koplietojot metroloģiskās darbības un pakalpojumus. 

Ziemeļvalstu un Baltijas valstu nacionālo metroloģijas institūciju (NMI) vadītāju sanāksme MTAF

Kopīgot rakstu

Informācija par rakstu

Raksta autors

RTU Sabiedrisko attiecību departaments

Publikācijas datums

21. jūnijs, 2022 plkst. 15:53

Līdzīgi raksti

Universitāte

Jaunumi