RTU saglabā savas pozīcijas «Ilgtspējas indeksa» platīna kategorijā

15. jūnijs, 2021
.
.
.

Jau ceturto gadu Rīgas Tehniskā universitāte (RTU) ir iekļauta «Ilgtspējas indeksa» augstākajā jeb platīna kategorijā. RTU ir vienīgā no Latvijas augstskolām, kas saņēmusi šo augsto novērtējumu, un tas ir apliecinājums RTU centieniem iedzīvināt zaļo dzīvesveidu un sniegt zinātnisko ieguldījumu videi draudzīgu tehnoloģiju attīstībā. 

Atbilstoši «Ilgtspējas indeksa» metodoloģijai platīna kategoriju ieguvušie uzņēmumi savā darbībā ir pilnībā integrējuši korporatīvo atbildību, un tajos noteikti atbildīgie gan valdes, gan izpildītāju līmenī. Uzņēmumos notiek sistemātiska datu vākšana un ietekmes novērtēšana, kā arī tie par savu darbību atskaitās ar augsta līmeņa caurskatāmību un ietekmes auditorijas iesaisti, un to publiskotos datus ir apstiprinājis ārējs auditors. Šogad platīna kategorijā kopumā iekļuvuši 23 uzņēmumi. 

RTU mērķtiecīgi strādā, lai sniegtu savu ieguldījumu ilgtspējīgā attīstībā. Ir izveidots Zaļās Ķīpsalas koncepts, kas paredz ievērot videi draudzīgus principus gan ikdienā, gan arī zinātnieku pētījumus koncentrēt zaļo tehnoloģiju attīstības virzienā. 

Piemēram, lai samazinātu plastmasas pudeļu patēriņu un kopējo atkritumu daudzumu, RTU fakultātēs izvietoti ūdens dzeršanas punkti, tiek šķiroti atkritumi. Zaļie principi tiek ievēroti, ēkas būvējot, rekonstruējot un aprīkojot. Svarīga loma ir RTU zinātnieku inovācijām, ko aprobē Ķīpsalā. Piemēram, studentu pilsētiņas ārtelpā ir izvietots energoefektīvs LED apgaismojums, savukārt dienesta viesnīcās un RTU Ķīpsalas peldbaseinā siltā ūdens sagatavošanā izmanto no notekūdeņu siltuma iegūtu siltumenerģija.

RTU īsteno digitalizāciju, pamazām atsakoties no dokumentu aprites drukas formātā un pārejot uz elektroniskajiem pakalpojumiem. RTU arī rūpējas par darbinieku lojalitāti un rīko pasākumus darbinieku ģimenēm.

RTU ilgtspējas centieni ir novērtēti arī starptautiski, jo reitingā «Green Metric» RTU ir ierindota 56. vietā pasaulē, tā jau vairākus gadus saglabājot Latvijas «zaļākās» augstākās izglītības institūcijas statusu. 

Ilgtspējas indekss ir stratēģisks vadības instruments, kas palīdz uzņēmumiem diagnosticēt darbības ilgtspēju un atbildības līmeni, vienlaikus sniedzot sabiedrībai, valsts un nevalstiskajām organizācijām objektīvus kritērijus, lai uzslavētu un atbalstītu tālredzīgākos un atbildīgākos Latvijas uzņēmumus.

Kopīgot rakstu

Informācija par rakstu

Raksta autors

RTU Sabiedrisko attiecību departaments

Publikācijas datums

15. jūnijs, 2021 plkst. 17:18

Līdzīgi raksti

Universitāte

Jaunumi