RTU sadarbosies ar Teksasas Universitāti

21. jūlijs, 2011

RTU rektors akadēmiķis Leonīds Ribickis tikās ar Teksasas Universitātes (ASV) vadību, iepazīstināja ar RTU darbību un vienojās par ciešāku sadarbību starp abām augstskolām, tajā skaitā, lai īstenotu mācībspēku un studentu apmaiņas programmu, ziņo laikraksts «Latvijas Vēstnesis».

RTU rektors ASV uzturas Ministru prezidenta Valda Dombrovska darba vizītes delegācijas sastāvā.

Teksasas Universitātes pārstāvji atzina, ka abām universitātēm ir daudz kopīga alternatīvo enerģiju izpētes jomā, ASV kolēģiem ir liela pieredzear slānekļa gāzi, kā arī iespējas kopīgai sadarbībai atomenerģijas pētniecības jomā.

Ministru prezidents Valdis Dombrovskis tikšanās laikā ar Teksasas Universitātes pārstāvjiem norādīja, la Latvijas universitātēm no ASV kolēģiem jāpārņem labā prakse zināšanu un tehnoloģiju pārnesei no augstskolām uz biznesu, veidojot ciešāku un konstruktīvāku sadarbību starp pētniecības institūcijām un uzņēmējiem. «ASV universitātēm šajā jomā ir labāka pieredze un panākumi nekā Eiropas augstākās izglītības iestādēm,» teikts publikācijā «Latvijas Vēstnesī».

Teksasas Universitāte ir viena no lielākajām ASV, tajā studē ap 51 000 studentu.

SSAD

21. jūlijs, 2011 plkst. 10:32