RTU programmai «Datorsistēmas» piešķirti Euro-Inf kvalitātes zīmogi

11. oktobris, 2011

Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Datorzinātnes un informācijas tehnoloģijas fakultātes (DITF) Lietišķo datorsistēmu institūtam (LDI) vienam no pirmajiem Eiropā  ir piešķirti Euro-Inf kvalitātes zīmogi, kas apliecina bakalaura un maģistra līmeņa akadēmisko studiju programmu «Datorsistēmas» augsto kvalitāti.

Euro-Inf bakalaura un maģistra līmeņa kvalitātes zīmogs norāda netikai uz izglītības iestādes tiekšanos pēc izcilas kvalitātes, bet arī studiju programmas satura atbilstību prasībām IT nozarē Eiropā un pasaulē.

Euro-Inf  kvalitātes zīmogu apliecinājums RTU Lietišķo datorsistēmu institūta direktoram profesoram Jānim Grundspeņķim tika pasniegts Komo, Itālijā, kur septembra beigās notika nozaru specifisko studiju programmu akreditācijai veltīts seminārs «Dažādās dimensijas kvalitātes nodrošināšanā informātikas izglītībā» (Dimensions of Quality Assurance in Informatics Education 2011).

Kā informē RTU lektore Viktorija Vinogradova: «Lai iegūtu Euro-Inf kvalitātes zīmogu, LDI akreditācijai sāka gatavoties jau 2010. gada rudenī. 2011. gada aprīlī notika studiju programmu akreditācijas vizīte, kuras laikā akreditācijas komisija tikās gan ar institūta darbiniekiem, gan ar studentiem. Viens no, mūsuprāt, būtiskākiem atzinumiem, ko sniedza akreditācijas komisija, bija: «Apsveicam, jums ir studenti, kuriem patīk pie jums mācīties!». Tomēr akreditācijas komisija ierosināja arī vairākas izmaiņas. Tāpēc pagaidām kvalitātes zīmogs ir piešķirts līdz 2012. gada 12. jūlijam. LDI turpinās darbu pie nepieciešamajiem uzlabojumiem studiju programmās, lai iegūtu pilno akreditāciju līdz 2016. gadam.»

LDI īstenotās studiju programmas «Datorsistēmas» mērķis ir sagatavot speciālistus darbam ar dažādu sarežģītību programmatūras produktiem. Speciālistam jāspēj atrisināt tādi uzdevumi kā lielu un sarežģītu informācijas sistēmu, datu bāzu un programmatūras sistēmu analīze, projektēšana un izstrāde.

Nozares specifiskās akreditācijas kļūst aizvien nozīmīgākas augstākajai izglītībai. Pastāv daudzi piemēri vadības, ķīmijas, mašīnbūves nozarēs, kur nozares specifiskās akreditācijas jau ilgāku laiku veiksmīgi darbojas un ļauj citām augstskolām un darba devējiem būt pārliecinātiem par sagatavoto speciālistu kvalitāti. Tagad arī IT nozarē ir kvalitātes zīmogs, kas apliecina studiju programmas satura atbilstību industrijas prasībām un studiju procesa kvalitāti.

RTU Informācijas centrs

11. oktobris, 2011 plkst. 14:48