RTU pētnieku portretējumi iekļauti inovatīvā zinātnes kalendārā

20. decembris, 2017
.
.
Jaunajā zinātnes kalendārā RTU Datorzinātnes un informācijas tehnoloģijas fakultātes asociētais profesors Agris Ņikitenko stāsta ar jaunākajiem pētījumiem robotikā. Foto: Elīna Karaseva, RTU

Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) pētnieku Dagnijas Ločas, Agra Ņikitenko un Kārļa Agra Grosa portretējumi skatāmi jaunajā zinātnei veltītajā kalendārā «Zināt! Tas ir Latvijas dabā».

Latvijas zinātnes kalendārs vēsta par divpadsmit mūsdienu latviešu zinātnieku sasniegumiem. Kalendārā izmantota papildinātās realitātes tehnoloģija Overly, kas ar viedtālruņu aplikācijas Overly palīdzību ļauj noskatīties video stāstu, lai tuvāk iepazītu katra zinātnieka  pētniecības jomu un tajā sasniegto.

Kalendārā integrētajos video RTU Materiālzinātnes un lietišķās ķīmijas fakultātes (MLĶF) pētniece Dagnija Loča iepazīstina ar pētījumiem biomateriālu jomā, MLĶF vadošais pētnieks Kārlis Agris Gross ļauj ielūkoties kristālu pasaulē, bet Datorzinātnes un informācijas tehnoloģijas fakultātes asociētais profesors Agris Ņikitenko stāsta ar jaunākajiem pētījumiem robotikas jomā. 

Video stāstus iespējams noskatīties Izglītības un zinātnes ministrijas mājaslapā.

2018. gada Latvijas zinātnes kalendāra vēstījums ir: «Domāt analītiski un nebaidīties riskēt. Būt kritiskam un atvērtam. Skatīties uz procesiem pragmatiski un radoši.» Tie vienlaikus ir gan zinātnieka uzdevumi, gan arī rakstura iezīmes, kas jāliek lietā, meklējot atbildes uz sabiedrībai būtiskiem jautājumiem. 

Latvijas zinātnes kalendāru izveidojusi Izglītības un zinātnes ministrija sadarbībā ar Vidzemes Augstskolu.
 

Kopīgot rakstu

Universitāte

Informācija par rakstu

Raksta autors

RTU Zinātnes koordinācijas un informācijas nodaļa

Publikācijas datums

20. decembris, 2017 plkst. 14:54

Līdzīgi raksti

Ziņas

_