RTU pētniece nominēta titulam «Gada liepājnieks»

13. marts, 2018
Lāsma Gaitniece. Foto no personīgā arhīva

Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) E-studiju tehnoloģiju un humanitāro zinātņu fakultātes dekānes palīdze un docētāja Lāsma Gaitniece par kultūrvēsturiskas ievirzes grāmatas «Dziednīca pie jūras. Versija par Liepājas medicīnas vēsturi» uzrakstīšanu un ieguldīto pētniecisko darbu tās tapšanā nominēta titulam «Gada liepājnieks.»

Grāmata strukturēts divās daļās – pirmā ir atskats Liepājas medicīnas pirmsākumos, bet otrā – vēstījums par desmit izciliem mediķiem: Frici Nikolaju Zandbergu, Maksimu Ziku, Betramu Rozenbergu, Helmutu Klēšmitu, Bruno un Elzu Grašiem, Eglonu Auderu, Zoju Sevastjanovu, Rasmu Kaju, Teodoru Eniņu, Gunāru Valteru.

L. Gaitniece ir viena no 15 balvas «Gada liepājnieks» pretendentiem. Šī balva, kā arī «Goda liepājnieks» tiks pasniegta Liepājas pilsētas dzimšanas dienai veltītā svinīgā pasākumā, kas norisināsies 18. martā Liepājas koncertzālē «Lielais Dzintars.» Liepājas dzimšanas dienā ir tradīcija apbalvot liepājniekus vai ar Liepāju saistītus ļaudis, kuru veikums iepriekšējā gadā ticis pamanīts un novērtēts.

Bez Lāsmas Gaitnieces titulam «Gada liepājnieks 2017» nominēti arī tenisiste Anastasija Sevastova un basketbolists Kristaps Porziņģis.

RTU Sabiedrisko attiecību departaments

13. marts, 2018 plkst. 11:06