RTU notika robotu sacensības «Robotika 2009»

30. aprīlis, 2009

1. maijā Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Lielajā aulā, Kaļķu ielā 1, Rīgā, notika robotu sacensības Robotika 2009, kurās piedalījās 53 roboti no Latvijas, Lietuvas un Igaunijas. Šogad pārāki izrādījās lietuvieši, izcīnot uzvaras četrās no piecām sacensību disciplīnām.

30.04.2009.  Skatīt galeriju

robotika_009.jpg

3 kg sumo robotu disciplīnā septiņu robotu konkurencē nepārspēts palika lietuviešu robots Master of Disaster, lai arī tam finālā bija vajadzīgi trīs mači otrās vietas ieguvēja igauņu robota Slayer pieveikšanai. Cīņā par trešo vietu latviešu robots Morgenstern (komanda Morgenstern no RTU) spēja revanšēties citam latviešu robotam Box (komanda LED no LU) par zaudējumu priekšsacīkstēs.

Mini sumo robotu disciplīnā, kurā dalību ņēma 12 roboti, grūti bijaparedzēt uzvarētāju, jo katrs robots priekšsacīkstēs piedzīvoja vismazvienu zaudējumu, bija nepieciešams rīkot papildus sacensības sešufinālistu noteikšanai. Uzvaru šajā robotu kategorijā izcīnījalietuviešu robots BAD, aiz sevis atstājot igauņu robotu Bunny. Trešajā vietā ierindojās latviešu robots Paktele (komanda Obotikas lubs no RTU), pēdējā cīņā pārspējot lietuviešu robotu Blade.

Roomba sumo disciplīnā sacentās 12 pārbūvēti iRobot Roombaroboti. Lietuviešu ieviestās inovācijas robotu uzbūvē – ķepiņas unšaufeles – ļāva tiem dominēt ringā un izcīnīt visas godalgas šajākategorijā. 1. vietu ieguva robots Happy End, 2. vietā – Optimus Prime, 3. vietā – One-Eye. Tuvākie sekotāji lietuviešu Roomba sumo robotiem bija latviešu robots Winnebago (komanda Winnebago) un igauņu robots Pink End, ierindojoties dalītā 5. vietā.

Līnijas sekotāju robotu disciplīna kā parasti bija vispārstāvētākā – 19roboti. Joprojām nepārspēts tajā palika lietuviešu robots 2fast4you, aiz sevis atstājot latviešu robotu Negantais Lops (komanda Laidars no LU). Trešo vietu ieguva latviešu robots Foxy (komanda LED no LU).

Līnijas sekotāju robotu ar šķērsli disciplīnā dalību ņēma deviņiroboti, starp kuriem divi bija mini sumo roboti. 1. vietu izcīnījalatviešu robots Negantais Lops (komanda Laidars no LU), 2. vietā – latviešu robots Unicorn (komanda The One), bet 3. vietā – latviešu robots Big Brains (VSJN komanda M&M). Jāizceļ latviešu robots RR-1 (komanda Opvel Racingno Ogres profesionālās vidusskolas elektronikas pulciņa), kas bijavienīgais analogais robots sacensībās, ierindojās 4. vietās abāslīnijas sekotāju robotu disciplīnās.

Paralēli sacensībām tika organizētas tehniskās jaunrades darbnīcas – Rīgas Skolēnu pils darbnīca jaunākajiem un Robotino darbnīca pieredzējušākiem interesentiem.

Sacensības organizēja RTU Robotikas klubs un Studentu parlaments ar Rīgas Tehniskās Universitātes, Latvijas Mobilā Telefona, iRobot, Radiodetaļu tirdzniecības Argus, izdevniecības Lielvārds, Festo un žurnāla Ilustrētā zinātne atbalstu.

30. aprīlis, 2009 plkst. 11:25