RTU notika korporācijas «Selonija» 130 gadu jubileja

26. novembris, 2010

26.11.2010.

Sestdien, 27. novembrī, Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Lielajā aulā, Rīgā, Kaļķu ielā 1, notika studentu korporācijas 130. jubilejas svinības, kurās piedalījās RTU rektors akadēmiķis Ivars Knēts.

Studentu korporācija «Selonija» ir pirmā latviešu korporācija, kas 1880. gadā tika nodibināta Rīgā pie Politehniskās augstskolas, kas uzskatāma par RTU priekšgājēju.

Korporācijas mērķis ir veicināt brīvas un demokrātiskas Latvijas valsts izaugsmi un attīstību.

Kā apliecinājums tam ir fakts, ka 1918. gada 29. novembrī Selonijas Ģenerālsapulce vienbalsīgi nolēma, ka visi aktīvie locekļi stāsies Pagaidu valdībā. Šim piemēram sekoja arī korporācija «Tālavija». Abu korporāciju aktivitāte bija pamats Atsevišķās studentu rotas dibināšanai. Šī vienība piedalījās pirmajās smagākajās Atbrīvošanas cīņu kaujās un pildīja Pagaidu valdības apsardzes funkcijas 1919. gada janvāra pirmajās dienās. Kopumā Latvijas atbrīvošanas cīņās piedalījās 61 selonis, no kuriem 40 tika apbalvoti ar Lāčplēša kara ordeni, informē «Selonijas» pārstāvis Roberts Molotanovs.

1940. gadā padomju okupācija pārtrauca Selonijas darbību Latvijā, taču bēgļu gaitās devušies seloņi 1946. gadā Eslingē (Vācijā) nodibināja Selonijas Apvienoto konventu, kas ļāva atjaunot korporācijas darbību trimdā. Pirms vairāk nekā 20 gadiem korporācija «Selonija» atjaunoja darbību arī Latvijā.

Rīgas Jūgendstila muzejā līdz 5. decembrim aplūkojama korporācijas «Selonija» vēsturei veltīta izstāde.

RTU Informācijas centrs

26. novembris, 2010 plkst. 14:37