RTU norisināsies Izgudrotāju diena

1. novembris, 2011

Piektdien,  4. novembrī, no plkst. 12 līdz 20 Rīgas Tehniskajā universitātē (RTU), Rīgā, Kaļķu ielā 1, norisināsies Latvijas Izgudrotāju diena, kad Lielajā aulā notiks ikgadējā Latvijas izgudrojumu izstāde un Jauno izgudrotāju konkurss.

Izstādi aicināti apmeklēt visi interesenti. Ieeja bezmaksas.

Pie universitātes centrālās ēkas būs iespēja arī iepazīties ar Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras un Banku augstskolas izveidoto Inovāciju busiņa «Mobilo ekspozīciju», kas viegli uztveramā veidā demonstrē inovācijas būtību un daudzpusīgumu, kā arī ar vienu no izgudrojumu izstādes eksponātiem – priekšpiedziņas sacīkšu laivu, ko izmēru dēļ nav iespējams nogādāt RTU ēkas iekšpusē.

Kopumā Izgudrojumu izstādei pieteikti 70 izgudrojumi, inovatīvi produktiun idejas – sākot no inovatīvām bērnu rotaļlietām un koka apstrādes darba galdiem bērniem, beidzot ar mākslīgās ožas sensoriem, ūdeņraža auto, kombinētu ierīci matu nogludināšanai un iztaisnošanai u. c. Izstādes mērķis ir apzināt Latvijas izgudrojumus un palīdzēt autoriem tos komercializēt. Izstādē tiks demonstrēti individuālo izgudrotāju, universitāšu, pētniecības institūtu, kā arī uzņēmumu izgudrojumi un dizainparaugi.

Savukārt Jaunos izgudrotājus kategorijā izstādē piedalīsies pieci jaunieši, kuri prezentēs savus izgudrojumus un idejas. Jauno izgudrotājukonkursa mērķis ir iedrošināt skolēnus un jauniešus izdomāt un realizētpraktiski izmantojamu izgudrojumu idejas.

Izgudrotāju dienā norisināsies Jauno izgudrotāju konkursa fināls: labākokonkursa ideju autori izstādīs savus izgudrojumus un demonstrēs tos Latvijas izgudrojumu izstādē kopā ar pieredzējušiem izgudrotājiem. Darbus vērtēs kompetenta žūrija, savukārt skatītājiem būs iespēja piedalīties simpātiju balsojumā. Konkursā uzvarēs tā darba autori, kas būs saņēmuši augstāko žūrijas un skatītāju vērtējumu. Uzvarētāji iegūs Lotes balvu no SIA «KMM Metāls» un aviobiļetes no «Czech Airlines» dalībai starptautiskā izgudrojumu un inovāciju IENA izstādē Nirnbergā (Vācijā) 2012. gada oktobrī.

Izstādi un Jauno izgudrotāju konkursu organizē biedrība «CONNECT Latvija» un Latvijas Izgudrotāju biedrība.

Izstādi atbalsta Rīgas Tehniskā universitāte, Eiropas Savienības pārrobežu sadarbības programmas «Interreg» projekts «Best Agers», Latvijas Universitāte, Stokholmas Ekonomikas augstskola Rīgā, Swedbank, Hipotēku banka, «TeliaSonera», «Junior Achievement Latvija», Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra, «KMM Metāls», «Czech Airlines», DK «Daugava», Līgatnes papīrfabrika, «Dzintars» u. c.

Izgudrojumu izstāde RTU notiks otro reizi. Pirmā Latvijas izgudrojumu izstāde tika sarīkota 2010. gada 16. decembrī. Izstādē piedalījās 66 izgudrotāji, prezentējot 78 izgudrojumus.

Papildu informācija mājaslapā.

RTU Informācijas centrs