RTU norisināsies iniciatīva «Darbā bērni»

31. maijs, 2017
Administratīvā departamenta projektu vadītāja Kristīne Rubina ar saviem bērniem pasākumā «Darbā bērni» 2016. gada 1. jūnijā. Foto: Edgars Špengelis

Starptautiskajā bērnu aizsardzības dienā 1. jūnijā Rīgas Tehniskajā universitātē (RTU) norisināsies iniciatīva «Darbā bērni», kuras laikā universitātes darbinieku bērniem būs iespēja noskaidrot, ar ko īsti nodarbojas viņu vecāki, kas ir RTU un inženierzinātnes. Šī iniciatīva RTU notiks jau otro gadu, un šogad tajā piedalīsies 52 darbinieku bērni vecumā no 5 līdz 15 gadiem.

Pasākuma rīkotāji – RTU Sabiedrisko attiecību departaments – sadarbībā ar fakultāšu un citu struktūrvienību pārstāvjiem būs sagatavojuši dažādas izzinošas aktivitātes, nodrošinājuši iespēju piedalīties radošajās darbnīcās, stafetēs, ielūkoties laboratorijās, vērot aizraujošus ķīmijas eksperimentus, kā arī piedalīties citās aktivitātēs.

Iniciatīva «Darbā bērni» Latvijā norisinās jau trešo gadu ar mērķi pievērst iedzīvotāju un darba devēju uzmanību karjeras un privātās dzīves līdzsvarošanai, kā arī stiprināt Latvijas ģimenes. Iniciatīvu aizsāka mobilo sakaru operators «Amigo».

Korporatīvās ilgtspējas un atbildības institūta vadītāja Dace Helmane stāsta, ka ģimenes un darba līdzsvara jautājumi sabiedrībā kļūst arvien aktuālāki: «Trūkst darbaspēka, un uzņēmumi meklē arvien jaunus veidus un iespējas, kā palīdzēt saviem darbiniekiem savienot profesionālo un ģimenes dzīvi. Rezultātā iegūst abas puses – ne tikai darbinieki, bet arī darba devēji, kuri tādējādi piesaista un notur darbiniekus. Mūsdienu intensīvajā darba un dzīves ritmā tādas akcijas kā «Darbā bērni» palīdz veicināt līdzsvaru. Tā dod iespēju jaunajai paaudzei būt kopā arī vecāku darbavietā, tomēr vēl svarīgāk – veicina sapratni, ļaujot iepazīt ne tikai vecāku nodarbošanos, bet arī nozari, ar kuru viņi, iespējams, izlemtu saistīt arī savu nākotni».

Līdztekus RTU 1. jūnijā durvis savu darbinieku bērniem vērs arī citi uzņēmumi un organizācijas – mobilo sakaru operators «Amigo», pētījumu kompānija TNS, Latvijas Televīzija, «Grindeks», Ventspils naftas terminālis, Ziemeļvidzemes atkritumu apsaimniekošanas organizācija, starptautiskā lidosta «Rīga», Latvijas Nacionālais mākslas muzejs, Bērnu Klīniskās universitātes slimnīca, Bērnu slimnīcas fonds, būvniecības uzņēmums «Velve», «Latvijas Loto», apdrošināšanas kompānijas «ERGO» un «Balta». Vairāki uzņēmumi pasākumu darbinieku bērniem rīko citās gada dienās.

RTU Sabiedrisko attiecību departaments

31. maijs, 2017 plkst. 16:02