RTU norisināsies akcija «Saņem savas universitātes dzimšanas apliecību!»

13. oktobris, 2011

Sākot RTU 150. jubilejas gadu, 14. oktobrī RTU norisināsies akcija «Saņem savas universitātes dzimšanas apliecību!», kuras laikā RTU studenti, absolventi un darbinieki aicināti saņemt īpaši apzīmogotas RTU jubilejas atklātnītes, uz kurām redzami RTU priekšgājējas – Rīgas Politehniskās augstskolas – dibināšanas Statūti.

RTU dibināšanas atklātnītes 14. oktobrī būs iespējams saņemt īpaši izveidotā stendā RTU centrālajā ēkā (foajē, pie centrālajām ieejas durvīm), Rīgā, Kaļķu ielā 1, no plkst. 11.30 līdz plkst. 15.

Akcijas mērķis ir popularizēt RTU un Latvijas augstākās izglītības vēsturi, kā arī atgādināt par 2012. gada 14. oktobrī gaidāmo RTU 150. jubileju.

Uz akcijas atklātnītēm lasāma Krievijas cara Aleksandra II vēsturiskā vīza «Lai notiek tā!» (Быть по сему!), ar kuru cars apstiprināja RTU priekšgājējas – Rīgas Politehniskās augstskolas – Statūtus. Līdz mūsdienām RTU vēstures muzeja krājumā izdevies saglabāt vēsturiskā dokumenta kopijas fragmentus.

Akciju «Saņem savas universitātes dzimšanas apliecību» 14. oktobrī plkst. 11 simboliski atklās RTU rektors akadēmiķis Leonīds Ribickis, apzīmogojot pirmās akcijas atklātnītes un dāvinot tās uzņēmuma Lattelecom un mediju pārstāvjiem, kuri RTU ieradīsies, lai piedalītos RTU un Lattelecom sadarbības līguma slēgšanas pasākumā, kā arī RTU sponsoru un mecenātu Goda plāksnes atklāšanā.

14. oktobris tiek uzskatīts par RTU dzimšanas dienu, jo tieši 14. oktobrī pirms 149 gadiem augstskola sāka darbu.

Jau ziņots, ka nākamruden, 2012. gada 14. oktobrī, Rīgas Tehniskā universitāte atzīmēs 150. gadadienu. Šī jubileja ir nozīmīga arī valsts mērogā, jo ar RTU priekšgājēju – Rīgas Politehnisko augstskolu – 1862. gadā sākas augstākās izglītības vēsture Latvijā. Visa jubilejas gada garumā RTU īstenos plašu zinātnes, kultūras un sporta pasākumu programmu.

RTU Informācijas centrs

13. oktobris, 2011 plkst. 16:16