RTU mācībspēki pieaicināti apmācīt skaņu režijas studentus Mūzikas akadēmijā

19. janvāris, 2011

Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) mācībspēki pieaicināti apmācīt jaunizveidotās studiju programmas «Skaņu režija» studentus Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā (JVLMA), ziņo laikraksts «Latvijas Avīze». RTU mācībspēku pārziņā būs tādas specifiskas lietas kā elektrotehnika, akustika un elektronika.

19.01.2011.

Jauno JVLMA programmu «Skaņu režija» izveidojis RTU (tolaik – RPI) absolvents Andris Ūze. JVLMA to īstenos, sākot no 2011./2012. studiju gada.

Topošajiem skaņu režisoriem būs jāapgūst gan skaņu ierakstu veidošana, gan producēšana, gan arī koncertu apskaņošana. «Daudzi kursi veltīti tehnisku zināšanu apguvei – digitālo signālu mācība un apstrāde,elektrotehnika un elektronika, skaņu ierakstu tehnoloģija, akustika,» stāsta JVLMA rektors Artis Sīmanis. «Ar mūziku saistītos kursus pasniegsMūzikas akadēmijas mācībspēki. Specifiskas lietas – elektrotehniku, akustiku, elektroniku – pieaicināti mācībspēki no Rīgas Tehniskās universitātes. Arī Normunds Šnē piekritis sadarboties – ne kā diriģents,bet gan kā skaņu ieraksta gala apstrādes speciālists.»

«Pašlaik studēt skaņu režiju var tikai ārzemēs – Somijā, arī Vācijā, Lielbritānijā. Tāpat kā lielākā daļa kolēģu, pats esmu izglītojies pašmācības ceļā, papildinoties dažādos kursos ārzemēs. Tie, kas beiguši kādas mācības ārzemēs, lielākoties pašlaik arī strādā tur. Ceru, ka šī programma sagatavos cilvēkus, kas paliks šeit, Latvijā», saka A. Ūze.

Publikācija par jauno starpdisciplināro programmu laikrakstā «Latvijas Avīze» (19.01.2011.)

RTU Informācijas centrs

19. janvāris, 2011 plkst. 15:31