RTU Liepājas Jūrniecības koledžas pirmkursnieki uzplečus saņem svinīgā ceremonijā uz burinieka «Libava»

23. oktobris, 2023

Pirmdien, 23. oktobrī, uz vēsturiskā burinieka «Libava» svinīgā ceremonijā izbraucot jūrā, Rīgas Tehniskās universitātes Liepājas Jūrniecības koledžas (RTU LJK) 1. kursa audzēkņi saņēma uzplečus, kas apliecina viņu piederību plašajai jūrnieku saimei. Uzpleču pasniegšanas ceremonija ir kļuvusi par vienu no RTU LJK tradīcijām, un šogad tā notika jau piekto reizi. Šim pasākumam rūpīgi gatavojas gan paši pirmkursnieki, gan grupu audzinātāji un nodaļu vadītāji.

Uzpleču saņemšanas ceremonija

Svinīgā uzpleču pasniegšanas ceremonija sākās, buriniekam «Libava» izejot no ostas teritorijas. Vispirms audzēkņi visi kopā deva svinīgo solījumu jūrai, pēc tam katrs audzēknis saņēma savus uzplečus, kurus pasniedza RTU LJK vadība. Pēc uzpleču uzlikšanas katra grupa meta jūrā pudeli ar saviem vēlējumiem un vēstījumu jūrnieku brālībai.

Pasākumā piedalījās RTU LJK direktors Jānis Džeriņš, Inženiertehniskās nodaļas vadītāja Marina Treguba, Kuģu vadītāju nodaļas vadītājs Ziedonis Baušenieks un katras grupas audzinātājs.

Burinieka vēsture un būve

Senatnīgais burinieks «Libava» ir autentiska 17. gadsimta atpūtas kuģa kopija gan korpusa, gan takelāžas ziņā. Tas bija laiks, kad Kurzemē un Zemgalē valdīja slavenais hercogs Jēkabs, kura laikā Kurzemes flote iekaroja aizjūras koloniju Tobago un Gambijas upes grīvā Āfrikā tika izveidots Jēkabforts.

«Libavas» būvē izmantots holandiešu parauga burinieka prototips. Projekta tapšanas gaitā tika izpētīti daudzi muzeju materiāli, vēsturnieku grāmatas un holandiešu kuģu zīmējumu oriģināli. Burinieka būvniecība ritēja pusotru gadu un 2008. gada septembrī tas tika nolaists ūdenī. Lai gan visi darbi tika veikti saskaņā ar 17. gadsimta kuģubūves tradīcijām un priekšrakstiem un burinieka korpuss veidots no izturīga koka, tas apgādāts ar gana jaudīgu dīzeļdzinēju un modernām navigācijas iekārtām.

RTU Liepājas Jūrniecības koledžas pirmkursnieki saņem uzplečus svinīgā ceremonijā uz burinieka «Libava»

RTU Liepājas Jūrniecības koledža

23. oktobris, 2023 plkst. 17:27