RTU Liepājas filiāles profesionālās vidusskolas jaunieši kļuvuši par «Profiem 2010»

13. decembris, 2010

Konkursā «Profs 2010», kurā jaunieši sacenšas zinībās par darba drošības un darba tiesību jautājumiem, uzvarējuši Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Liepājas filiāles profesionālās vidusskolas jaunieši.

13.12.2010.

Jau ceturto gadu konkursu rīko Latvijas Brīvo arodbiedrību savienība (LBAS) sadarbībā ar Izglītības un zinātnes ministriju, Labklājības ministriju un Valsts ministriju. Konkursa galvenais mērķis ir jauniešu izglītošana par darba drošību un darba tiesībām, lai tā palīdzētu viņiem sagatavoties darba gaitu sākšanai, ziņo «Diena» (07.12.2010.).

«Jaunieši ļoti uzticas darba devējam un domā – ja te viss notiek šādi, tad acīmredzot tā arī vajag,» iezīmē Valsts darba inspekcijas (VDI) Darba tiesību nodaļas vadošais juriskonsults Vilnis Virza, bet uzsver – jaunietim jāzina, ko no darba devēja prasīt un kā aizsargāt savas tiesības, ja darba devējs neiziet uz dialogu un neko nemaina.

Tikuši galā ar konkursa fināla uzdevumiem, kuros ietilpa mājasdarbi, viktorīna un darba vides situāciju izspēles, uzvarētāji balvā saņēma «iPod Nano» atskaņotājus. Visas finālā iekļuvušās komandas ieguva arī dāvanu karti 300 latu vērtībā sporta inventāra iegādei savai skolai, kā arī konkursa «Profs 2010» kausus.

RTU Informācijas centrs

13. decembris, 2010 plkst. 12:37