RTU iesaistīsies kompānijas SAP universitāšu alianses programmā

15. marts, 2010

Lai sniegtu studentiem iespēju strādāt ar pasaules modernākajām tehnoloģijām, trešdien, 17. martā, Rīgas Tehniskā universitāte (RTU) slēgs trīspusēju nodomu protokolu ar programmatūras ražotājkompāniju SAP un informācijas tehnoloģiju konsultāciju kompāniju Accenture. Plānots, ka RTU kļūs par pirmo universitāti Baltijas reģionā, kas iestāsies SAP universitāšu alianses programmā.

15.03.2010.

Svinīga trīspusējā nodomu protokola parakstīšana notiks 17. martā, plkst. 14 RTU centrālajā ēkā, Kaļķu ielā 1, 119. telpā. Mediju pārstāvji un citi interesenti laipni aicināti piedalīties pasākumā.

Trīspusējā nodomu protokola parakstīšana ir pirmais solis, kas tiek sperts ar nolūku iesaistīt RTU SAP universitāšu alianses programmā.

SAP universitāšu alianses programma (SAP University Alliances program) ir globāla programma, kas augstākās izglītības iestādes visā pasaulē nodrošina ar tiesībām izmantot SAP programmatūru, mācību materiāliem, tehnisko dokumentāciju un citiem resursiem, kas nepieciešami, lai studenti varētu apgūt augsta līmeņa biznesa programmatūras izstrādi un integrētu informācijas tehnoloģijas risinājumu izmantošanu uzņēmumu vadībā un biznesa procesu īstenošanā.

SAP programmatūras iespējas ir ļoti plašas, tāpēc to integrēšanai RTU studiju programmās notiks pakāpeniski, veicot nepieciešamos priekšdarbus metodisko materiālu sagatavošanā un mācībspēku apmācībā. Plānots, ka sākotnēji SAP programmatūras izmantošana tiks iekļauta jau esošajās RTU Datorzinātnes un informācijas tehnoloģijas fakultātes studiju programmās, savukārt, sākot ar 2010. gada rudens semestri, SAP programmatūras kursi tiks piedāvāti RTU studentiem arī kā atsevišķi brīvās izvēles priekšmeti. Tālākā nākotnē, iespējams, tiks veidotas arī atsevišķas studiju programmas. SAP programmatūra plaši tiks izmantota arī zinātniskajā darbā.

Trīspusējais nodomu protokols, kuru slēgs RTU, SAP un Accenture, paredz, ka SAP universitātei nodrošinās SAP programmatūras licences, savukārt Accenture segs izmantošanas izmaksas SAP programmatūras piekļuvei un nodrošinās praktiskās zināšanas darbā ar SAP sistēmām.

Šajā dienā RTU un Accenture parakstīs arī divpusēju sadarbības līgumu, jo Accenture un RTU ir apņēmušies veidot plašāku sadarbību, kuras mērķis ir iepazīstināt studentus ar jaunākajām tendencēm informācijas tehnoloģijas jomā, nodrošināt piekļuvi jaunākajām tehnoloģijām un līdzdarboties studiju kursu sagatavošanā un pilnveidošanā. Sadarbības paredz pieredzes apmaiņas pasākumus, vieslekcijas un studentu prakses nodrošināšanu.

SAP ir lielākais programmatūras izstrādātājs Eiropā un ceturtais lielākais programmatūras uzņēmums pasaulē, kas specializējas biznesa sistēmu un uzņēmuma resursu plānošanas sistēmu izstrādē.

Accenture ir viens no lielākajiem IT konsultāciju uzņēmumiem pasaulē, un tā filiāle Accenture Latvia ir viens no lielākajiem RTU Datorzinātnes un informācijas tehnoloģijas fakultātes absolventu darba devējiem. Accenture Latvia ir lielākā SAP nodaļa Latvijā un viena no lielākajām Baltijas valstīs.

Trīspusējā nodomu protokola parakstīšanā RTU pārstāvēs: rektors akadēmiķis Ivars Knēts, mācību prorektors profesors Uldis Sukovskis, Datorzinātnes un informācijas tehnoloģijas fakultātes dekāna vietnieks mācību darbā Agris Ņikitenko, Informācijas tehnoloģijas institūta profesors Jānis Grabis. Kompāniju SAP pārstāvēs SAP Baltics izpilddirektors Karls Langhorns (Carl Langhorn), SAP AG vecākais viceprezidents tirgus stratēģijas jautājumos Paskāls Brosē (Pascal Brosset) un SAP risinājumu konsultante Marija Stakena. Kompāniju Accenture pārstāvēs Accenture Somija SAP biznesa virziena vadītājs Ville Nīminens (Ville Nieminen), Accenture Latvia filiāles direktors Maksims Jegorovs, Accenture Latvia filiāles SAP nodaļas vadītāja Antra Zālīte un SAP University Alliances program projekta koordinators no Accenture puses Dmitrijs Pozdņakovs.

RTU Informācijas centrs

15. marts, 2010 plkst. 16:19