RTU Enerģētikas un elektrotehnikas fakultātē notiks Harolda Kirkhema lekcija

18. maijs
.
.

25. maijā ar lekciju diskusiju «Putekļi tavā saldējumā» Rīgas Tehniskajā universitātē (RTU) viesosies Pacific Northwest National Laboratory (ASV) zinātnieks Harolds Kirkhems (Harold Kirkham). Lektora zinātniskās intereses saistītas ar viedo tehnoloģiju attīstību, enerģijas sistēmu un mēriekārtu izpēti. Lekcija būs iespēja RTU studentiem un citiem interesentiem ielūkoties zinātnieka aizraujošajā karjerā un uzdot jautājumus gan par putekļu virpuļviesuļu (dust devils) medībām uz Marsa, gan par vēsturiskiem zinātnes atklājumiem un citiem jautājumiem. 

H. Kirkhems strādājis NASA (National Aeronautics and Space Administration – Nacionālā aeronautikas un kosmosa administrācija), vairākus gadus nodarbojies ar okeānu, Zemes un kosmosa izpēti. Viņš aktīvi interesējas arī par zinātnes vēsturi un lekcijā sniegs ieskatu Džeimsa Džoula vēsturiskā enerģijas nezūdamības likuma atklāšanā, kā arī pastāstīs par citiem vēsturiskiem zinātnes atklājumiem. 

Viens no apjomīgākajiem pētījumiem, pie kura strādājis H. Kirkhems, saistīts ar atmosfēras zinātni – kopā ar NASA komandu izstrādājis ierīci statiskā elektriskā lauka pētīšanai. Lektors atklās saistību starp putekļu elektromagnētiskajām īpašībām un saldējumu.

Savā karjerā H. Kirhems ir pārliecinājies, ka zinātniskā pētniecība ir aizraujoša, un ar savu stāstījumu vēlas iedrošināt un motivēt studentus, kā arī veicināt viņos interesi par tehniskajām un inženierzinātnēm. Lekcijas laikā ikviens ir aicināts uzdot arī savus jautājumus. 

H. Kirhems strādā Pacific Northwest National Laboratory, kur specializējies viedo tehnoloģiju attīstības jautājumos. Līdz 2009. gadam viņš strādāja NASA Jet Propulsion Laboratory, ir Elektronikas un elektrotehnikas inženieru institūta (Institute of Electrical and Electronics Engineers – IEEE) biedrs un goda lektors, kā arī zinātniskās pētniecības apvienības Sigma Xi loceklis. Doktora grādu viņš ieguvis Drexel University.

Lekcija notiks ceturtdien, 25. maijā, plkst. 16 Enerģētikas un elektrotehnikas fakultātē, Āzenes ielā 12/1.

Lekcija notiek, pateicoties Baltic-American Freedom Foundation.

Kopīgot rakstu

Universitāte

Informācija par rakstu

Raksta autors

RTU Sabiedrisko attiecību departaments

Publikācijas datums

18. maijs plkst. 9:54

Līdzīgi raksti

Ziņas