RTU docentiem pasniegti augstākie starptautiskie muitas apbalvojumi

25. janvāris, 2011

Atzīmējot Starptautisko muitas dienu, Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Muitas un nodokļu vēstures muzejā tika pasniegti Pasaules muitas organizācijas (PMO) Goda raksti Muitas un nodokļu katedras docentiem Rutai Račinskai un Aivaram Gulbim.

26.01.2011.  Skatīt galeriju

muitas_diena-2011.jpgPasākumu atklāja Muitas un nodokļu katedras profesors Aivars Vilnis Krastiņš. Pēc profesora uzstāšanās notika PMO Goda rakstu pasniegšana. Ruta Račinska saņēma apbalvojumu par ievērojamu ieguldījumuLatvijas muitas attīstībā. Savukārt Aivars Gulbis tika godināts par izcilu palīdzību Starptautiskajai muitas sabiedrībai.

PMO un RTU sadarbībai ir vairākus gadus ilga vēsture. Jau 2005.gada rudenī PMO ģenerālsekretārs un RTU vadība parakstīja sadarbības memorandu «Par pasaules līmeņa nodrošināšanu muitnieku izglītībā, kvalifikācijas paaugstināšanā, zinātnē un muitu kapacitātes palielināšanā». RTU mācībspēki aktīvi iesaistījās PMO vienoto augstākā un vidējā līmeņa muitas vadītāju starptautisko profesiju standartu izstrādē. Šos standartus PMO apstiprināja 2009.gada vasarā, tos apņēmušās ievērot 174 PMO dalībvalstis visā pasaulē.

2010. gada 26. janvārī Briselē PMO ģenerālsekretārs Kunio Mikuriya RTU Muitas un nodokļu katedras vadītājam A. V. Krastiņam pasniedza PMO sertifikātu, kas apliecina, ka RTU studiju programma «Muitas un nodokļu administrēšana» ir attīstīta kopīgi ar PMO un pilnībā atbilst starptautiskajiem muitnieku profesijas standartiem. Šādu atzinību PMO izteica pirmo reizi.

RTU Informācijas centrs

25. janvāris, 2011 plkst. 14:01