RTU aicina uz semināru «Programmatūras «Mendeley» izmantošana zinātniskajā darbā»

6. oktobris, 2014

Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Doktorantūras skola aicina pieteikties uz praktisko semināru «Programmatūras «Mendeley» izmantošana zinātniskajā darbā». Semināru vadīs Latvijas Bibliotekāru biedrības Jauno speciālistu sekcijas vadītāja Elīna Sniedze.

Seminārs notiks ceturtdien, 9. oktobrī, plkst. 17. 30 Āzenes ielā 12, 1. korpusā, 115. auditorijā, un tas ilgs aptuveni divas stundas  Pieteikties semināram iespējams līdz 7. oktobrim, elektroniski aizpildot pieteikuma anketu.

«Mendeley» ir bezmaksas programmatūra, kas palīdz izveidot personīgo bibliogrāfijas sarakstu, sakārtot un viegli mainīt bibliogrāfisko norāžu citēšanas stilu, kā arī izveidot akadēmisko sociālo tīklu, kas var palīdzēt organizēt pētījumus, tiešsaistē sadarboties ar citiem zinātniekiem un iepazīties ar jaunākajiem pētījumiem interesējošajā jomā.

Seminārā tiks izskaidrotas un praktiski demonstrētas programmatūras «Mendeley», kā arī  programmu «Mendeley Web» un «Mendeley Desktop» izmantošanas iespējas un priekšrocības. Tādēļ, lai varētu praktiski darboties, semināra dalībniekiem nepieciešams paņemt līdzi portatīvo datoru.

Ar programmas «Mendeley» palīdzību iespējams:

• automātiski ģenerēt bibliogrāfiju;
  • viegli importēt dokumentus no citām zinātniskajām programmatūrām;
  • atrast pēc satura līdzīgu (saistīto) dokumentu tam, kuru  lasa;
  • piekļūt pie personīgajiem dokumentiem no jebkuras vietas, strādājot on-line režīmā;
  • ātri un viegli mainīt literatūras avotu citēšanas stilu;
  • piekļūt vairāk nekā 1000 žurnālu citēšanas stiliem;
  • veikt citēšanu, neizejot no Word;
  • veikt citēšanu un formatēt bibliogrāfiju atbilstoši  izvēlētajam stilam;
  • apkopot bibliogrāfijas;
  • dalīties ar bibliogrāfijām izveidotās privātās grupas ietvaros u.c..

Seminārs ir viens no semināru cikla «Publiski pieejamās datubāzes» semināriem. Vēl paredzēti šādi semināri: 16. oktobrī – «Datubāžu «Science Direct», «Scopus» lietošanas iespējas», 25. oktobrī – «Datubāžu «Orchid», «Open Acess»  lietošanas iespējas», savukārt 11. novembrī – «Datubāzes «Use Science» lietošanas iespējas».

Sīkāku informāciju var uzzināt, rakstot uz e-pastu vai zvanot pa tālruni 67089040 vai 67089870.

RTU Doktorantūras skola

6. oktobris, 2014 plkst. 16:06