RTU 159. dzimšanas dienā apbalvo izcilākos zinātniekus un mācībspēkus

14. oktobris, 2021
.
.
.
RTU apbalvojumus saņēma (no kreisās) Andris Šutka, Kristaps Rubenis, Kristīne Irtiševa, Jānis Grabis, Agris Ņikitenko. Foto: Elīna Karaseva, RTU

Izsakot pateicību par darbu un ieguldījumu Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) attīstībā, 14. oktobrī, RTU 159. jubilejas svinību laikā, tradicionāli tika sumināti izcilākie RTU zinātnieki un mācībspēki. 

Gada zinātnieki

Apbalvojumu «RTU Gada zinātnieks 2021» saņēma RTU Materiālzinātnes un lietišķās ķīmijas fakultātes (MLĶF) asociētais profesors Andris Šutka. Viņa vadībā RTU tiek pētīti pjezoelektrisko polimēru materiāli, uz kuriem iedarbojoties mehāniski, rodas elektrība.

Apbalvojums «RTU Gada jaunā zinātniece 2021» tika piešķirts MLĶF pētniecei Janai Vecstaudžai, savukārt apbalvojums «RTU Gada jaunais zinātnieks 2021» – MLĶF pētniekam Kristapam Rubenim. Abi jaunie zinātnieki specializējas biomateriālu izstrādē. 

Apbalvojumus zinātnē piešķir, izvērtējot RTU akadēmiskā personāla zinātniskās darbības rezultātus un sasniegumus – zinātniskās publikācijas, iegūtos patentus un licences, piesaistītā finansējuma apjomu, dalību zinātniskajos projektos un pasākumos. 

Gada balva valorizācijā

Lai sekmētu praktiski pielietojamu inovāciju attīstību un zinātnieku sadarbību ar industriju, jau vairākus gadus RTU pasniedz «RTU Gada balvu valorizācijā» un «RTU Studenta gada balvu valorizācijā». Konkursā vērtē tehnoloģiju pārneses radītājus – licences līgumus, līgumdarbus, patentus, tehnoloģiju popularizēšanu un uzņēmējdarbības aktivitātes.

Šogad «RTU Gada balvu valorizācijā» saņēma RTU Datorzinātnes un informācijas tehnoloģijas fakultātes (DITF) dekāns profesors Agris Ņikitenko. Viņa vadībā tiek attīstītas daudzu robotu sistēmas, kurām ir plašs pielietojums, piemēram, telpu dezinfekcijā.

Savukārt «RTU Gada studenta balvu valorizācijā» ieguva MLĶF doktoratūras studente Kristīne Irtiševa. Viņa, izmantojot Latvijas purva bagātību kūdru, ir izstrādājusi inovatīvu tehnoloģiju augsnes bagātināšanai un, komercializējot jauno tehnoloģiju, nodibinājusi savu jaunuzņēmumu «Humico». 

Akadēmiskās izcilības balva

RTU dzimšanas dienā tradicionāli godina arī gada izcilākos mācībspēkus, kuri parādījuši izcilus sasniegumus pedagoģiskajā darbā. «RTU Akadēmiskās izcilības balvu» saņēma DITF profesors Jānis Grabis, savukārt «RTU Gada jaunā mācībspēka balvu» – Elektronikas un telekomunikāciju fakultātes docente Ingrīda Lavrinoviča. Balvas labākajiem mācībspēkiem jau tradicionāli atbalsta RTU absolventa un rektora bijušā vietnieka Aigara Ločmeļa uzņēmums «Industry Service Partners». 

Jubilejas svinību laikā tradicionāli pasniedz arī RTU Goda doktora diplomu, un šogad tas ir piešķirts RTU sadarbības partneres Bufalo Universitātes (ASV) Menedžmenta fakultātes dekānam Paulam Teslukam (Paul Tesluk). 

Šogad pirmoreiz RTU jubilejas svinīgie pasākumi – RTU Zinātniskās konferences plenārsēde un Senāta svinīgā sēde, kurā tiks godināti izcilākie zinātnieki un mācībspēki, norisinājās RTU Ķīpsalas studentu pilsētiņā, septembra sākumā atklātās auditoriju mājas «Domus Auditorialis» Lielajā zālē. Svinīgie pasākumi notika, ievērojot spēkā esošos epidemioloģiskās drošības nosacījumus, savukārt tiem RTU studentiem, mācībspēkiem, zinātniekiem un darbiniekiem, kuri nevarēja ierasties klātienē, bija iespēja svinīgos pasākumus vērot tiešraidē RTU iekšējās saziņas vietnē ORTUS. 

RTU – Latvijas tautsaimniecības stūrakmens

RTU ir dibināta 1862. gada 14. oktobrī. RTU ir starptautiski pazīstama un prestiža vienīgā daudznozaru tehniskā universitāte Latvijā. RTU deviņās fakultātēs iespējams apgūt daudzpusīgu izglītību augstajās tehnoloģijās un inženierzinātnēs, kā arī sociālajās un humanitārajās zinātnēs. 

RTU darbības pamats ir zinātne, kā arī inovācijās un sadarbībā ar industriju veidots studiju process, kas nodrošina Latvijas tautsaimniecībai nepieciešamo speciālistu sagatavošanu, tādējādi kalpojot par pamatu Latvijas ilgtspējīgai attīstībai.

RTU 159. dzimšanas dienā apbalvo izcilākos zinātniekus un mācībspēkus

Kopīgot rakstu

Informācija par rakstu

Raksta autors

RTU Sabiedrisko attiecību departaments

Publikācijas datums

14. oktobris, 2021 plkst. 14:39

Līdzīgi raksti

Universitāte

Jaunumi