Rīgas Tehniskā universitāte atklāj 150. jubilejas gadu

14. oktobris, 2011

Tieši pēc gada, 2012. gada 14. oktobrī, Rīgas Tehniskā universitāte (RTU) atzīmēs 150. gadadienu. Atklājot jubilejas gadu, RTU izveidojusi jubilejas pastkarti jeb universitātes «dzimšanas apliecību», kā arī noslēdz  nozīmīgu sadarbības līgumu ar Latvijas lielāko elektronisko pakalpojumu sniedzēju «Lattelecom». Godinot universitātes atbalstītājus RTU centrālajā ēkā, Kaļķu ielā 1, svinīgi atklāta Sponsoru un mecenātu Goda plāksne.

Skatīt galeriju

plaksnes_atklasana.jpg«Ar Rīgas Tehniskās universitātes priekšgājējas, Rīgas Politehniskās augstskolas, dibināšanu 1862. gada 14. oktobrī, aizsākās visa augstākās izglītības vēsture Latvijā. Lepojoties ar šo faktu, šodien svinīgi atklājam 150. jubilejas gadu, lai 2012. gada 14. oktobrī godam atzīmētu nozīmīgo gadadienu,» uzrunājot svētku dalībniekus, teica RTU rektors akadēmiķis Leonīds Ribickis.

Saglabājot vērtīgākās tradīcijas, universitāte pakāpeniski modernizē studiju saturu, studiju un pētniecības infrastruktūru, kā arī rada inovāciju plūsmu tautsaimniecībai un sekmīgi konkurē pasaules izglītībastelpā. Rūpēs par jauno inženieru un zinātnieku sagatavošanu universitātei lielu atbalstu sniedz daudzi uzņēmēji un privātpersonas. Tādēļ, sākot 150. jubilejas gadu, RTU rektors akadēmiķis Leonīds Ribickis universitātes centrālajā ēkā, Kaļķu ielā 1, svinīgi atklāja RTUSponsoru un mecenātu Goda plāksnes. Universitāte apzinājusi 118 lielākos atbalstītājus, kuru nosaukumus nolemts iemūžināt Goda plāksnēs.Starp lielākajiem atbalstītājiem ir SIA «Knauf», Latvijas Organiskās sintēzes institūts, VAS «Latvijas Dzelzceļš», AS «Latvijas Gāze», Leonīds Juris Freijs u. c.

Jubilejas gadam sākoties, RTU mecenātu pulkam pievienojas arī Latvijas lielākais elektronisko pakalpojumu sniedzējs Lattelecom – šodien uzņēmuma valdes priekšsēdētājs Juris Gulbis un universitātes rektors Leonīds Ribickis parakstīja sadarbības līgumu, kas paredz Lattelecom līdzdarbību pētniecisko darbu izstrādē un iespēju izmantot laboratoriju aprīkojumu, sadarbību akadēmisko un profesionālo studiju programmu izstrādē un pilnveidošanā, mācību prakšu īstenošanā un mācību materiālu izstrādē, kā  arī citās jomās.

«Lai sniegtu studentiem vislabākās teorētiskās zināšanas un arī praktiskās iemaņas, sagatavojot jaunos speciālistus, ir svarīga zinātnes, izglītības un biznesa vides cieša sadarbība.  Latvijā mēs joprojām esam tādā unikālā situācijā – pie augsta bezdarba līmeņa, ir nozares, kurās darbiniekus ir ļoti grūti atrast. Gan šobrīd, gan arī nākotnē Latvijā ir un būs vajadzīgi speciālisti ar inženiertehnisko izglītību, cilvēki ar eksakto domāšanu, kuri ikdienā strādās pie inovatīvu risinājumu izveides un realizācijas. Tāpēc Lattelecom kā nozares līderis iesaistījās šajā procesā - gan studentiem, gan mācību spēkiem sniedzot savu atbalstu, zināšanas un pieredzi,» sadarbības līguma parakstīšanu pamato Lattelecom valdes priekšsēdētājs Juris Gulbis.

Iezīmējot RTU 150. jubilejas gada atklāšanu un simboliski izveidojot tiltu starp pagātni un nākotni, ir izdota arī RTU jubilejas pastkarte arKrievijas cara Aleksandra II vīzēto Rīgas Politehniskās augstskolas dibināšanas statūtu attēlu. Studenti, absolventi un mācībspēki aicināti piedalīties akcijā «Saņem savas universitātes dzimšanas apliecību!». Akcijas laikā – piektdien, 14. oktobrī, no plkst. 11 līdz 15, interesenti aicināti uz RTU centrālo ēku, Kaļķu ielā 1, kur  būs iespējams saņemt vēsturisko atklātnīti, uz kuras tiks uzlikts īpašs RTU 150. jubilejas zīmogs.

Visa 150. jubilejas gada garumā RTU plāno īstenot plašu zinātnes, kultūras un sporta pasākumu programmu. Papildu informācija par aktualitātēm un iecerētajiem pasākumiem tuvākajā laikā būs pieejama RTU mājaslapā.

RTU Informācijas centrs

14. oktobris, 2011 plkst. 11:58