Priekškaru vaļā ver Antona Patļina aktiermeistarības skola

4. oktobris, 2011

Sākot ar 6. oktobri, Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Mazajā zālē, Kaļķu ielā 1, studentiem un citiem interesentiem ir iespēja piedalīties doktoranta, RTU Enerģētikas un elektrotehnikas fakultātes (EEF) Industriālās elektronikas un elektrotehnikas institūta pētnieka, RTU studentu teātra «Kamertonis» (krievu val.) režisora palīga, aktiera Antona Patļina organizētajā aktiermeistarības skolā. Kā atzīst pats Antons – tas ir vairāk stāsts par personības strāvojuma attīstību, kas caurvīta ar teātra skatuvi.

Baiļu pārvarēšana pirms publiskām nodarbībām, prasme kontrolēt emocijas, izvairīšanās no štampiem, skatuves kustības un runas pamatu apguve – tie ir tikai daži atslēgas vārdi, kas raksturo tos talantus, kurus Antons vēlas atklāt un kopt aktiermeistarības skolas dalībniekos. Vēl vairāk – viņš ar patosu skatās nākotnē, jo aktiermeistarības skola var kalpot kā tilts uz «Kamertoni». Lai izvēlētos šādu ceļavēju, nepieciešams tikai viens – vēlēšanās.

Pēdējos gados Antons tiek aicināts uz dažādiem festivāliem Krievijā kā aktieris, žūriju eksperts un meistarklašu vadītājs. Antons kopā ar RTU Studentu kluba direktori Asju Visocku izloloja ideju, ka arī šeit var izveidot aktiermeistarības skolu. «Ja es varu vadīt tur, kāpēc, lai es to nevarētu darīt šeit? «Kamertonī» es to daru, bet plašākai publikai – nē», rezumē Antons.

«Man ir 11 gadu pieredze. Bieži braucu uz dažādiem festivāliem, kur ne tikai spēlēju, bet arī piedalos dažādās meistarklasēs, kuras vada ļoti labi meistari, docenti un profesori no Krievijas un dažām Eiropas teātra augstskolām. Šī pieredze visu laiku krājas, krājas, un pēc tam to izlaid caur sevi. Tu jūti, kas darbojās efektīvāk ne tikai teātrī, bet arī citur dzīvē. Izlaid caur savu prizmu, un tas viss kaut kur glabājas. Kā es saku – savā krājkasītē tas sakrājas. Un tagad ir pienācis laiks, kad gribas dalīties – atdot to citiem. Šis kurss paredzēts ne tikai aktieriem, bet arī – harmoniskas personības veidošanai», par motivāciju, veidot šādu aktiermeistarības skolu, liriski stāsta Antons.

Nodarbību laiki: 6. oktobrī, 13. oktobrī, 20. oktobrī, 27. oktobrī plkst. 20.

Dalības maksa par nodarbību: Ls 4, RTU studentiem Ls 2.

Papildu informācija rakstot uz .

RTU Informācijas centrs

4. oktobris, 2011 plkst. 15:33