Preses apskats

24. novembris, 2009
.
.
.

Kultūras Forums, 20/11/2009 lpp.: 1, 12 Lana Strode – Mārtiņš pēc S.O.U.L. RTU Būvniecības fakultātes Transportbūves institūta maģistrants Mārtiņš Kiščenko atgriezies no ASV, kur 150 dienas uzstājies muzikālajā projektā S.O.U.L., kura laikā viņa uzdevums bija iepazīstināt klausītājus ar savu valsti. Mārtiņam bija dota unikāla iespēja kļūt par vienīgo Latvijas un šoreiz arī Eiropas vēstnesi ASV. Katra valsts projektā S.O.U.L. tiek pārstāvēta tikai vienu reizi. Pilnu publikācijas tekstu lasiet šeit.

Izglītība un Kultūra, 19/11/2009 lpp.: 4 LETA – Rektori skeptiski par starptautisku ekspertu piesaistīšanu
Augstskolu rektori ir visai skeptiski noskaņoti pret EiropasUniversitāšu asociācijas (EUA) piedāvāto ekspertīzi Latvijas augstākāsizglītības sistēmas uzlabošanai, jo ekspertīzē varētu netikt ņemta vērāaugstākās izglītības situācija valstī un tās veidošanās vēsturiskaiskonteksts.
Pilnu publikācijas tekstu lasiet šeit.

5min, 19/11/2009 lpp.: 1, 2 Anna Riekstiņa – Šaha kaislības Rīgā
RTU sadarbībā ar Latvijas Šaha savienību un Rīgas Šaha federācijuorganizē starptautisku turnīru, kura kategorija ļauj izpildītstarptautiskā meistara un sieviešu lielmeistara normas.
Pilnu publikācijas tekstu lasiet šeit.

Dienas Bizness, 17/11/2009 lpp.: 7 Līva Melbārzde – Nodibina saules enerģijas asociāciju
RTU EEF Vides aizsardzības un siltuma sistēmu institūta direktoreprofesore Dagnija Blumberga darbosies jaunizveidotās Saules enerģijasasociācijā, kas izveidota ar mērķi veicināt saules enerģijasizmantošanu Latvijā un sekmēt solāro tehnoloģiju attīstībai labvēlīguvidi.
Pilnu publikācijas tekstu lasiet šeit.

Diena (Karjeras Diena), 17/11/2009 lpp.: 3 Diāna Kārkliņa – ASV Izglītības dienā stāstīs par studijām aiz okeāna
RTU 20. novembrī notiks ASV izglītības diena. Tas ir viens no ASVValsts departamenta un Izglītības departamenta rīkotās Starptautiskāsizglītības nedēļas pasākumiem, kuru organizē RTU Rīgas Biznesa skolaspaspārnē esošais ASV Izglītības informācijas un testēšanas centrs.
Pilnu publikācijas tekstu lasiet šeit.

Latgales Laiks (Daugavpils), 13/11/2009 lpp.: 5 Egita Terēze Jonāne – Daugavpilī viesojas robotvaboles
Daugavpils Zinātnes festivāla Zinātnes pilsētiņā vislielāko uzmanībuir ieguvušas divas robotvaboles – bizbizmārītes, kuru autors ir RTUTransporta un mašīnzinību fakultātes Mehānikas institūta doktorantsGuntis Kuļikovskis.
Pilnu publikācijas tekstu lasiet šeit.

Neatkarīgā Rīta Avīze Latvijai, 16/11/2009 lpp.: 14 Līga Nestere – Ieinteresēt inženierzinātnēs
Lai atjaunotu tehniskās jaunrades tradīcijas un rosinātu jauniešuinteresi par inženierzinātnēm, visā Latvijā novembrī norisināsiesTehniskās jaunrades dienas, kuru laikā jaunieši varēs konstruēt, veidotun būvēt priekšmetus, lai ar tiem piedalītos dažādās tehniskodisciplīnu sacensībās – robotikā, lidmodeļu un katapultu būvē unķīmijā.
Pilnu publikācijas tekstu lasiet šeit.

Kopīgot rakstu

Informācija par rakstu

Publikācijas datums

24. novembris, 2009 plkst. 11:04

Līdzīgi raksti

Universitāte

Jaunumi